Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podvody s bytmi v Bratislave (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

...

Rozhodne sa nedajte. Kataster pochybil, lebo zapis vykonáva n základe stavebneho povolenia. Treba dat podnet na prokuraturu o presetrenie konania katastra. Iba tak sa dozviete co predlozil developer katastru. Mohol sfálsovat podklady povolenia. Urgentne konajte skôr ako začne kolaudacia. Druha vec, podnet na stavebny úrad na nedodrzanie stavebneho povolenia. Podnet na magistrat ze je počas výstavby zmena ucelu vyuzitia a dolozte list vladtnictva. Bombardujte zodpovedne urady. Štátna stavebna inspekciabude konať, ked ich výzve stavebny úrad.
 

problem je..

problem je, ze konat by mala v prvom rade Raca na cele so starostom Pilinskym. Podla mojich informacii to jemu ale cele tak nejak vyhovuje..
 

Pilinsky

a jeho nohsledi....je jedna cvar.......im to vyhovuje
 

 

Je to pekná teória, ale skús vychádzať z predpokladu, že ten čo má vplyv na starostu má rovnaký vplyv aj na prokuratúru a ostatné úrady. Nikomu by sa nepodarilo dotiahnuť takýto projekt v zjavnom rozpore so všetkým až do tejto fázy, bez toho aby to mal všetko vybavené po politickej linke.
Dopadne to ako kauza Bonaparte, ktorú dali dozorovať prokurátorovi čo tam sám býva. Podľa toho vyzerá aj výsledok "vyšetrovania".
 
Hodnoť

pravny štát?

Vo vyspelých štátoch sa po takomto článku sama od seba prokuratúra postará o vyšetrenie. Na SK je prokuratúra uspaná a reaguje len na podnet z iných prameňov.
 
Hodnoť

Choroba

Pána Drotována progreduje. Bez ilúzií o račianskej samospráve, stavebnom úrade a katastri je z článku zrejmé že, z verejných zdrojov sa živiaci Drotován, ani nekĺže po povrchu konkrétnej "kauzy". Pojmy a dojmy lietajú hore dole po blogu a výsledkom je len jeho sebaprezentácia. Blahoželám občanom Karlovej Vsi k toľkému bohatstvu že môžu platiť na svojom úrade celú "smečku" blogerov z pracovenej doby a z celej Bratislavy.
 

Aj ty si jeden z tých čo si

zaslúžia Ficovské Istoty?Riadite sa heslom "rozbite zrkadlá" tie sú vinné za to čo ukazujú.Preto je "vinná" aj Hlávková, ten učiteľ ,Malinová, Čaputová(skládka Pezinok),aj lekárka čo poukázala na bielenie... biele vrany.Postupne bude treba podľa vzoru Stalina a výroku Fica aktívne " vyhľadávať takéto protislovenské prostitútky".
 

Inú reakciu som ani nečakal

U "aktivistických" modiel sa, aspoň priemerná odbornosť v ich textoch ani nesmie očakávať.
Svojou argumentáciou si Ficom, Mečiarom, Jakešom, môžeš nielen podať ruku, ale priam sa vyobjímať.
Na rozdiel od "aktivistov" dobre platených v úradoch mesta Bratislava a niektorých mestských častí, žiadne Ficove ani Čahojovej istoty nevyužívam, nevyužíval som a ani nemám šancu využívať. Práve z mojich daní a odvodov sú platení všetci tí, možno aj ty, čo sa tak radi vidia podpísaní pod plamennými blogmi, ktorých odborná hodnota je pod bodom nula. Tí ktorí sú, akože, kritizovaní, sa môžu celé hodiny zvíjať rehotom. Vot tragédia našich, nekritizovateľných, blogujúcich "aktivistov".
 

Pan odbornik...

Nevyvratil si jediny argument z blogu, ale slovo odbornost pouzivas castejsie ako spojky v texte. Take absolutne prazdne slohove cvicenie o vykale (aby som bol slusny). Stylisticky mozno lepsie zvladnute ako Dankov prihovor, ale obsahovo na porovnatelnej urovni.
 

Našiel si v blogu

jediný argument ? Čakal by som aspoň niekde zmienku kde kto a ako a čo porušil ? Čo by mal byť výsledný "kóšer" stav podľa autora ? "Argument" s povolenou kočikárňou v penzióne je zúfalstvo hodné politológa.
 

 

Počkať - a nestačí ti argument, že stavba, kde podľa stavebného povolenia je 100% nebytových priestorov kataster veselo zapisuje - ako tam je aj uvedené ako "bytové priestory"?
O čom to tu trepeš?
Osobné traumy si rieš niekde inde.

A aký účel má kočikáreň v penzióne? Ha?
 

 

Zato ty kĺžeš ako dobre naolejovaný sliz...
 

Hneď ako budeš mať

kvalifikované argumenty sem prispej.
 

 

To si si povedal predtým než ti tu hodil tú kopu zvratkov bez jediného argumentu?
 

 

zatiaľ som tu z tvoje strany nevidel ani jeden argument, prečo by nebytové priestory podľa stavebného povolenia mali byť zapisované ako bytové priestory.

Tak niečo daj ty odborník na všetko
 

 

Je predsa úplne jedno, kde pracuje. Neexistuje zákon o tom, že ste povinný byť zamestnaný vo svojej mestskej časti. Skúste niečo k téme - v čom sa vo svojom blogu mýli?
 

Len drobnosť

Prezrite si len územný plán pre konkrétne územie. Náročné ?
 

 

Ak budem mať čas, pozriem sa. A vy zatiaľ, ak ste si to už pozreli, napíšte, či sa blog v niečom mýli. (Ja odpoveď nepoznám a rád sa ju dozviem.)
 

Skúsim ja i keď sa *****

vyznám do stavebného zákona ale toto je napr. zaujímavé. Citujem Pilinského: "Kým za byt sa v Rači platí 0,39 eura na m² podlahovej plochy bytu, za nebytové priestory, aké majú byť v penzióne, vlastník odvedie do našej a magistrátnej kasy 1,15 eura za m² podlahovej plochy nebytového priestoru, teda takmer 3krát viac!" a ďalší citát: "Na záver chcem všetkých obyvateľov našej mestskej časti ubezpečiť, že počas svojho starostovania nikdy nepodporím zmenu účelu využitia stavby z penziónu na bytový dom". V stavebnom povolení sa okrem iného píše: "Zámerom stavby je realizácia nového objektu penziónu v Krasňanoch". Čiže stavebné povolenie nie je na realizáciu bytového domu. Podľa mňa jednoznačne ide o zmenu účelu využitia stavby a preto je porušený stavebný zákon. Takže čomu z blogu p.Drotována nerozumiete?
 

Ak budem mať zbytočný čas

Prejdem to detailne. Keďže musím zarábať aj na platy mnohých blogerov, ešte musím veľa hodín pracovať. Upriamujem len pozornosť na vety v mojej prvej reakcii o tom že nemám ilúzie o račianskej samospráve, stavebnom úrade ani katastri. Žiaden z miernejších ale ani zúrivých diskutérov si to nevšimol.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 138
 2. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 54
 3. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 42
 4. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 25
 5. Adrián Vološin: Prvá vlna, druhá vlna, príčiny, následky, katastrofa 23
 6. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 19
 7. Jozef Sitko: Fico premiérovi naozaj pomáha ... Počúvne ho? 17
 8. Irena Simunekova: Lov na nutrie. 16
 9. Rasti Zoller: Zrušený projekt NCC hľadá vinnika. 12
 10. Gabriel Kuba: Keď Pomätovič povie nie 9

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien
 2. Martin Stračiak: 03 - Boj
 3. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 4. Denis Jacko: Recidíva
 5. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 6. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 7. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V
 8. Ivan Švajlen: Sputnik V - Predbežné hodnotenie klinickej štúdie fázy 3 (LANCET)
 9. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 10. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy


Už ste čítali?