Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list primátorovi vo veci Železnej studienky a jej záchrany (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ftáčnik je len handra v rukách eštebákov, židov a mafiánov, takisto ako aj celá vláda
 

Pravica a nezávislí tvoria 99,6 % poslan

cov mestskej bratislavskej samosprávy-teda v myslení blogera nežidia,neeštebáci a nemafiani..Ako ich má jeden poslanec,hoci aj primátor prehlasovať,to teda neviem.Inak iniciatívu blogera považujem za veľmi správnú,Železnu studienku treba bez aut, "domov",pofiderného kúpaliska zachovať bez zmien pre našu i budúce generácie.
 
Hodnoť

Pán Drotovan,

máte jednu obrovskú chybu, že nekandidujete za primátora Bratislavy, ale "iba" za starostu Rače. Nechcete radšej funkciu primátora? Ja by som Vám hlas iste dal!
 
Hodnoť

Drotovan zasa manipuluje

Drotován velmi dobre vie, že Ftáčnik nemôže zrušiť kladné záväzné stanovisko mesta. Toto stanovisko hovorí o tom, že zámer je v súlade s územným plánom mesta. Ftáčnik je teda pri vydávaní záväzného stanoviska viazaný územným plánom, teda dokumentom, ktorí schválili poslanci mesta, kde má väčšinu už od roku 1990 pravica a aj Drotovanova strana SDKÚ-DS. Tak by mal vplývať na svpjich spolustraníkov a koaličných parttnerov, aby zmenili územný plán. Ak by Ftáčnik vydal záväzné stanovisko v rozpore s územným plánom, porušil by zákon.
To, že starosta Kusý na základe negatívneho EIA nevydá povolenie na stavbu je v poriadku, tak to aj má byť. On je ten stavebný orgán, ktorý za toto zodpovedá a nie Ftáčnik. Záväzné stanovisko mesta je len jeden z dokumentov, ktoré treba stavebnému úradu predložiť, ako napr. stanovisko dopravákov, úradu verejného zdravotníctva atď. Ale to Drotován velmi dobre vie.
Takže pán Drotován, nerobte si lacnú reklamu, nezavádzajte ľudí a požiadajte svojich spolustranníkov z SDKÚ-DS, aby zmenili na Železnej studničke územný plán, potom bude môcť Ftáčnik zmenik záväzné stanovisko, čo určite aj rád urobí.
 

 

Dobrý deň,

zmeniť záväzné stanovisko k investičnej činnosti je možné, ak - citujem "došlo k podstatnej zmene skutkových okolností, z ktorých dotknutý orgán vychádzal" - je to uvedené aj priamo v tom stanovisku: http://www.scribd.com/doc/2128...

V zmysle negatívnej EIA požadujem zmeniť to stanovisko a minimálne zapracovať výsledok EIA procesu do podmienok.

Čo sa týka zmeny územného plánu v danom území, tak je to jedna z aktivít, ktoré vyvíjame pre ochranu lesoparku spoločne s napr. Vlkom, BROZ, Naše Karpaty, OZ Za lepšiu Kolibu a ďalšími - materiál bude predstavený v najbližších dňoch. Podľa mojich informácii daná regulácia bola pre územie platná aj v starom územnom pláne ešte z roku 1976, takže sa jedná o reguláciu, ktorá bola dlhodobo "dedená".

Pekný deň
 

Pozdravujem a pýtam sa

Pán Drotován, správne ste napísali v reakcii, že "minimálne zapracovať výsledok EIA, ale ten musí brať v úvahu Nové Mesto a starosta Kusý v rámci územného a stavebného konania, nie magistrát a primátor Bratislavy Ftáčnik. Takže ten otvorený list adresujte starostovi Nového Mesta Kusému.
Pán Drotován, ako významný člen SDKÚ-DS sa obráťte na svojich kolegov poslancov SDKÚ-DS, aby so svojimi koaličnými partnermi v Bratislave zmenili územný plán. Máte ako pravica v Bratislave už 24 rokov väčšinu a teda rozhodujete o všetkom podstatnom (rozpočte, čiže na čo sa použijú peniaze daňových poplatníkov, územnom pláne, teda čo sa bude kde stavať a pod.). O týchto veciach nerozhoduje primátor, on je viazaný tým, čo ste vy ako SDKÚ-DS a spol. rozhodli.
Pán Drotován, ako je známe, ste aj poslancom v Rači. Chcem sa Vás opýtať, ako s Vami spolupracuje v tomto starosta Rače a predseda Strany zelených Peter Pilinský?
 

 

Dobrý deň,

ako som vyššie uviedol pripravujeme materiál, ktorého súčasťou bude aj zmena územného plánu na Železnej studienke, aby sa tam nemohlo stavať. Pracuje na tom cca 10 členná skupina, keď to bude celé urobené v definitívnom materiály, tak to samozrejme zverejníme - malo by to byť v priebehu cca týždňa.

Následne budeme hľadať podporu naprieč mestským parlamentom bez ohľadu na "tričká".
 

Dobrý deň

Pán Drotován, ešte ste mi pozabudli odpovedať na toto:
"Pán Drotován, ako je známe, ste aj poslancom v Rači. Chcem sa Vás opýtať, ako s Vami spolupracuje v tomto starosta Rače a predseda Strany zelených Peter Pilinský?"
 

Poslanec v Rači ?

Pán Drotován
Po Devínnskej koluje leták na ktorom deklarujete pôjdete voliť za starostu Devínskej pána Tešoviča. To ako račan môžete ? Niektorí zo Stupavy by sme zase išli voliť Vás do Rače....
Prosíme rýchlu odpoveď kde kandidujete. Voľby sú blízko....
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 185
 2. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 55
 3. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 45
 4. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 29
 5. Adrián Vološin: Prvá vlna, druhá vlna, príčiny, následky, katastrofa 23
 6. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 21
 7. Jozef Sitko: Fico premiérovi naozaj pomáha ... Počúvne ho? 20
 8. Irena Simunekova: Lov na nutrie. 17
 9. Rasti Zoller: Zrušený projekt NCC hľadá vinnika. 12
 10. Gabriel Kuba: Keď Pomätovič povie nie 10

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien
 2. Martin Stračiak: 03 - Boj
 3. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 4. Denis Jacko: Recidíva
 5. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 6. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 7. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V
 8. Ivan Švajlen: Sputnik V - Predbežné hodnotenie klinickej štúdie fázy 3 (LANCET)
 9. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 10. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy


Už ste čítali?