Fiktívny park Rudolfa Kusého

Autor: Michal Drotován | 21.7.2017 o 16:56 | (upravené 24.7.2017 o 10:53) Karma článku: 10,72 | Prečítané:  12601x

Sledujúc župnú kampaň do BSK dlhodobo nestačím vychádzať z údivu, čo za argumenty a projekty tu zrazu vyplavuje v rámci predvolebných kortešačiek. Fiktívny park poslanca BSK Rudolfa Kusého je jedným z nich.

Najprv sa pozrime o čo ide - jedná sa o veľkú plochu pri čističke odpadových vôd Petržalka.

Áno je to presne ten pozemok, na ktorom Bajan, Beňová a spol. plánovali tzv. fiktívnu Bajanovú halu, ktorá sa nakoniec ukázala ako podvod. Písal som o tom v októbri 2009 tu na blogu. Deň na to prebral informácie Nový čas a táto fiktívna hala bola jedným z dôvodov, prečo Bajan prehral v roku 2009 voľby. Teraz bude rovnaký osud čakať Rudolfa Kusého, ktorý zrazu spadol z neba a ponúka nejaký ďalší fiktívny park.

Treba si ozrejmiť, že pán Rudolf Kusý je poslancom Bratislavského samosprávneho kraja od roku 2009 až do dnešných dní. Teda za osem rokov musí vedieť o majetkových problémoch 1. župnej, a.s., o pokútnych prevodoch  Monikou Beňovou firme Danube Aréna za 1 euro, viacerých sporoch a ťahaniciach. 

Tiež by mal vedieť o tom, že určitý ideový návrh využitia tohoto priestoru bol predložený na rokovanie zastupiteľstva BSK 16.12.2016. Nakoľko však má na tomto zastupiteľstve neospravedlnenú účasť, tak asi ho celé zastupiteľstvo vôbec nezaujímalo. Na zastupiteľstve BSK 26.06.2015 však sedel a hlasoval za toto uznesenie:

Toto uznesenie sa malo plniť do 31.12.2015 - 19.02.2016 na ďalšom zasadnutí BSK poslanci schválil predĺženie termínu do októbra 2016. Pán Kusý tam podľa výpisu z hlasovaní toho dňa sedel iba veľmi sporadicky, a tento bod mu tiež ušiel. 

Takže poslanec Rudolf Kusý dokázateľne na svojom včerajšom brífingu nehovorí pravdu. Projekt zámeru vybudovania parku nie je jeho predvolebná kortešačka vyvesená na stovkách bilbordoch, citylightoch, telefónnych búdkach po kraji, ale dlhodobý zámer. Zámer, za ktorý dokonca v júni 2015, tj. dva roky dozadu, sám hlasoval.

Ja mám však na pána (tentokrát starostu) Rudolfa Kusého iné dve verejné otázky:

1. Žiadam pán Kusého o predloženie majetkového priznania, ktorým dokáže, že má príjem, ktorý by umožňoval financovať jeho kampaň prebiehajúcu po celom kraji už viac ako polroka. Podľa jeho posledného verejne známeho majetkového priznania za rok 2015 má v kolónke iba veľmi nejasné majetkové pomery. Pre porovnanie v roku 2014 peniaze presahujúce 35 násobok minimálnej mzdy (vtedy 12 320 €) neuvádzal (teda nemal spolu na účtoch plus v hotovosti ani 12 320 €). A zrazu len tak si pošle 23 800 € na transparentný účet. Musí teda vlastniť skutočne veľmi výnosné akcie. Žiadam ho teda o informáciu, aký konkrétny hnuteľný majetok (peniaze+akcie) vlastní.

2. Z akého dôvodu povoľuje neustále stavby v lokalite ulice Tupého na Kolibe, ak predmetná komunikácia (v úseku od Kyjevskej po Podkolibskú) nespĺňa základné požiadavky dopravného napojenia ( a dopravnej priepustnosti) na  Pioniersku resp. Račiansku ulicu? (O rannej situácií na Karpatskej radšej nebudem hovoriť nič)

Úsek Račianskej ulice v Novom Meste a nekoncepčné budovanie veľkého množstva stavieb (tzv. salámová metóda) v jej okolí za posledné roky je vec, ktorá ma zaujíma ako poslanca MZ Rača, keďže pre našu mestskú časť je táto komunikácia kľúčová - vrátane električkovej dopravy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pravidlá sa sprísnia od stredy, pozrite si prehľad zmien

Bude sa dať chodiť do prírody? Kde bude nutný respirátor?


Už ste čítali?