Je vybudovanie chodníka v Bratislave sci-fi?

Autor: Michal Drotován | 20.2.2017 o 17:55 | Karma článku: 11,15 | Prečítané:  5595x

Už minimálne 5 rokov riešim jeden veľmi problematický bod pre chodcov a cyklistov v Rači. Prehadzovali si to za ten čas mestská časť Rača, Magistrát Hl. mesta SR Bratislava, STaRZ aj DPB, a.s. A riešenie žiadne.

Približne v roku 2008 nový majiteľ parkoviska na parcele č. 17400/5 firma TLD, s.r.o. ohradila komplet celé parkovisko a teda správca cyklotrasy (používanej zároveň ako dôležitý chodník) STaRZ vysypal medzi borovicami provizórny chodníček - vhodný v suchom obchodí. Štrk sadol a v súčasnosti je tam prakticky iba bahno.

STaRZ sa už celé roky s Magistrátom Hlavného mesta SR Bratislavy a čiastočne aj s mestskou časťou Bratislava-Rača doťahuje, kto za "chodník" zodpovedá. Stav sa však za 9 rokov nezmenil ani o centimeter. 

Hlavné mesto SR Bratislava hovorí o smart riešenia, o 21. storočí, napriek tomu takto vyzerá už 9 rokov riadne v územnom pláne vedená cyklotrasa popri Račianskej ulici. Je to zároveň jediný spojovací chodník tejto zastávky (a v blízkej budúcnosti celého obytného komplexu Malé Krasňany s cca 850 obyvateľmi) s Krasňanmi. Pre veľmi dobré umiestnenie je to tiež obľúbená bežecká trasa (hlavne v zime a v tme, nakoľko vedie popri osvetlenej ceste).

Mesto sa vyhovára, že ten pozemok vraj nemá v správe a nemá založený list vlastníctva - ide o pozemok 17400/4, k.ú. Rača. Napriek tomu práve pre projekt firmy TLD, s.r.o. nemali najmenší problém aj so zastupiteľstvom časť rovnakého pozemku - totožnej parcely 17400/4, k.ú. Rača prenajať. A za prenájom hlasuje aj starosta, ktorý inokedy tvrdí, že chodník tam nie je množné vybudovať, lebo to je parcela bez listu vlastníctva. 

Pýtam sa - je až také náročné dať tam aspoň nejaké betónové dlaždice 50x50x5 cm? Nemôže to urobiť STaRZ, pre ktorého je to stále "cyklotrasa"? Alebo Hlavné mesto SR Bratislava pre zlepšenie prístupu k zastávke električky?

Vybudovanie cca 65 metrového spojovacieho chodníka by snáď v 21. storočí nemalo byť tak náročné, aby sa to riešilo už skoro 10 rokov. Týmto vyzývam STaRZ a Hlavné mesto SR Bratislavu, aby začal situáciu konečne riešiť. Neobstoja už výhovorky, že sa tam má stavať obchodné centrum (právoplatné územné rozhodnutie od roku 2012, päť rokov sa však nič nedeje). Občania nemusia celé roky chodiť v bahne!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pravidlá sa sprísnia od stredy, pozrite si prehľad zmien

Bude sa dať chodiť do prírody? Kde bude nutný respirátor?


Už ste čítali?