Zničí Kmotrík Sad Janka Kráľa?

Autor: Michal Drotován | 22.8.2016 o 18:35 | (upravené 21.9.2016 o 14:25) Karma článku: 10,91 | Prečítané:  44481x

Sú ľudia, ktorým nie je sväté vôbec nič - iba peniaze. A preto neprekvapuje, že títo ľudia často začínajú kariéru ako veksláci či drobní podvodníci. Lebo točenie peňazí je zmysel ich života. Jedným z nich je aj Ivan Kmotrík.

V súčasnosti spoločnosť RV Developement 3, s.r.o., kde je konateľom jeden z koní (oprava 21.09.2016 - iba "koní" nie "bielych koní") Ivana Kmotríka - JUDr. Dušan Repák, predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) zámer Green Park (aký honosný názov pre betónové škatule - samozrejme predložené cez letné prázdniny, aby si to všimlo čo najmenej ľudí). Tento zámer plánuje na mieste bývalého štadióna Artmedie Petržalka (úspešne zlikvidovanej za pomoci V. Bajana) natrepať betónové škatule a 30 poschodovú budovu priamo oproti Mýtnemu domčeku - podľa ich snov tam má bývať 1708 obyvateľov a pracovať 2300 zamestnancov. Áno dobre čítate - to všetko na rozlohe bývalého futbalového ihriska. Projekt nakreslil mladý Kállay, ktorý je známy tým, že jeho projekty by v Severnej Kórei našli uplatnenie pri budovaní protiatómových krytov.

Nakoľko územný plán umožňuje bývanie iba do 30%, Kmotrík doplnil stovky tzv. apartmánov (to sú tie akože byty a akože nie byty a akože na bývanie a akože nie na bývanie). Nakoľko koeficient zelene je dvojnásobne vyšší ako navrhuje Kmotrík na vzrastlom teréne - vymysleli si tzv. zelené strechy (rozumej v realite trávnik) a podľa týchto striech si vymysleli aj názov - Green Park. Cynizmus na entú.

Podľa návrhu dopravy by sa mal zvýšiť počet áut iba na Viedenskej ceste o 85 za hodinu v špičkovej hodine (reálne by to bolo samozrejme ešte výrazne viac) - je to práve tá jednosmerná cesta, ktorá je medzi Sadom Janka Kráľa a parkom na Tyršovom nábreží - reálne by tu prechádzali priemerne (aj so súčasnou dopravou) minimálne dve autá za minútu (a to nerátame ešte obchody atď v Kmotríkovom komplexe) - zjednodušene - v súčasnosti utlmená cesta využívaná cyklistami či chodcami by sa reálne stala nepriechodná pre chodcov z nábrežia do parku - nehovoriac o náraste hluku, splodín a v noci svetla.

Jedná nechutná a odporná budova - tzv. Aupark veža je vďaka Bajanovi a spol. už na svete, Kmotrík chce definitívne zničiť aj druhú stranu - tá je však pre nový "starý" most utlmená a priortine pre MHD, cyklistov, chodcov, mamičky s deťmi atď. Kmotrík z celej tejto zóny pri mýtnom domčeku chce urobiť druhý Aupark - s výrazným pomerom bytových jednotiek. 

Ráta sa vo dvoch variantoch s 1313 resp. s 1365 parkovacími miestami - v špičkovej hodine však v dopravnej štúdii zarátali výrazne menej príchodov a odchodov - realita by bola o mnoho horšia.

V súčasnosti je zámer v procese EIA - je potrebné, aby čo najviac ľudí zasielalo písomné pripomienky - môžete použiť aj tieto pripomienky, čo som spracoval. Termín je podľa tabule až do 17.9. - treba však zasielať pripomienky čím skôr! 

Nedovoľme Ivanovi Kmotríkovi zničiť Sad Janka Kráľa - vyžeňme ho aj s jeho poskokmi. V Rači sa nám darí blokovať jeho nezmyselný zámer Račany Rosso už skoro štyri roky. Nie je to teda prehratý boj. V prvom rade je potrebné zablokovať projekt, kým sa nezmení starosta Petržalky za niekoho, kto by Kmotríka poslal do čerta.

 

ODPOVEĎ JUDr. Dušan Repák
V článku som bol označený za jedného z bielych koní Ivana Kmotríka. Uvedené tvrdenie nie je pravdivé. Týmto tvrdením bolo porušené moje právo na ochranu cti a moja dôstojnosť. Som bezúhonným občanom SR vykonávajúcim funkciu konateľa v spoločnosti RV Development 2 s.r.o., ktorá v zmysle platnej právnej legislatívy predložila príslušnému orgánu návrh na posúdenie vplyvov životného prostredia výstavby v Petržalke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Za megapodvod minidištanc? Rusov možno na olympiáde omilostia

Rusi túžia vypochodovať na záverečný ceremoniál ZOH pod svojou vlajkou, ale ikstý doping im to možno prekazí.

EKONOMIKA

Slovenskí oligarchovia chceli pomôcť, cesta končí v poli

Nedokončený nadjazd na kraji Bratislavy neplánujú dostavať.


Už ste čítali?