Zničí Kmotrík Sad Janka Kráľa?

Autor: Michal Drotován | 22.8.2016 o 18:35 | (upravené 21.9.2016 o 14:25) Karma článku: 10,91 | Prečítané:  48201x

Sú ľudia, ktorým nie je sväté vôbec nič - iba peniaze. A preto neprekvapuje, že títo ľudia často začínajú kariéru ako veksláci či drobní podvodníci. Lebo točenie peňazí je zmysel ich života. Jedným z nich je aj Ivan Kmotrík.

V súčasnosti spoločnosť RV Developement 3, s.r.o., kde je konateľom jeden z koní (oprava 21.09.2016 - iba "koní" nie "bielych koní") Ivana Kmotríka - JUDr. Dušan Repák, predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) zámer Green Park (aký honosný názov pre betónové škatule - samozrejme predložené cez letné prázdniny, aby si to všimlo čo najmenej ľudí). Tento zámer plánuje na mieste bývalého štadióna Artmedie Petržalka (úspešne zlikvidovanej za pomoci V. Bajana) natrepať betónové škatule a 30 poschodovú budovu priamo oproti Mýtnemu domčeku - podľa ich snov tam má bývať 1708 obyvateľov a pracovať 2300 zamestnancov. Áno dobre čítate - to všetko na rozlohe bývalého futbalového ihriska. Projekt nakreslil mladý Kállay, ktorý je známy tým, že jeho projekty by v Severnej Kórei našli uplatnenie pri budovaní protiatómových krytov.

Nakoľko územný plán umožňuje bývanie iba do 30%, Kmotrík doplnil stovky tzv. apartmánov (to sú tie akože byty a akože nie byty a akože na bývanie a akože nie na bývanie). Nakoľko koeficient zelene je dvojnásobne vyšší ako navrhuje Kmotrík na vzrastlom teréne - vymysleli si tzv. zelené strechy (rozumej v realite trávnik) a podľa týchto striech si vymysleli aj názov - Green Park. Cynizmus na entú.

Podľa návrhu dopravy by sa mal zvýšiť počet áut iba na Viedenskej ceste o 85 za hodinu v špičkovej hodine (reálne by to bolo samozrejme ešte výrazne viac) - je to práve tá jednosmerná cesta, ktorá je medzi Sadom Janka Kráľa a parkom na Tyršovom nábreží - reálne by tu prechádzali priemerne (aj so súčasnou dopravou) minimálne dve autá za minútu (a to nerátame ešte obchody atď v Kmotríkovom komplexe) - zjednodušene - v súčasnosti utlmená cesta využívaná cyklistami či chodcami by sa reálne stala nepriechodná pre chodcov z nábrežia do parku - nehovoriac o náraste hluku, splodín a v noci svetla.

Jedná nechutná a odporná budova - tzv. Aupark veža je vďaka Bajanovi a spol. už na svete, Kmotrík chce definitívne zničiť aj druhú stranu - tá je však pre nový "starý" most utlmená a priortine pre MHD, cyklistov, chodcov, mamičky s deťmi atď. Kmotrík z celej tejto zóny pri mýtnom domčeku chce urobiť druhý Aupark - s výrazným pomerom bytových jednotiek. 

Ráta sa vo dvoch variantoch s 1313 resp. s 1365 parkovacími miestami - v špičkovej hodine však v dopravnej štúdii zarátali výrazne menej príchodov a odchodov - realita by bola o mnoho horšia.

V súčasnosti je zámer v procese EIA - je potrebné, aby čo najviac ľudí zasielalo písomné pripomienky - môžete použiť aj tieto pripomienky, čo som spracoval. Termín je podľa tabule až do 17.9. - treba však zasielať pripomienky čím skôr! 

Nedovoľme Ivanovi Kmotríkovi zničiť Sad Janka Kráľa - vyžeňme ho aj s jeho poskokmi. V Rači sa nám darí blokovať jeho nezmyselný zámer Račany Rosso už skoro štyri roky. Nie je to teda prehratý boj. V prvom rade je potrebné zablokovať projekt, kým sa nezmení starosta Petržalky za niekoho, kto by Kmotríka poslal do čerta.

 

ODPOVEĎ JUDr. Dušan Repák
V článku som bol označený za jedného z bielych koní Ivana Kmotríka. Uvedené tvrdenie nie je pravdivé. Týmto tvrdením bolo porušené moje právo na ochranu cti a moja dôstojnosť. Som bezúhonným občanom SR vykonávajúcim funkciu konateľa v spoločnosti RV Development 2 s.r.o., ktorá v zmysle platnej právnej legislatívy predložila príslušnému orgánu návrh na posúdenie vplyvov životného prostredia výstavby v Petržalke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pravidlá sa sprísnia od stredy, pozrite si prehľad zmien

Bude sa dať chodiť do prírody? Kde bude nutný respirátor?


Už ste čítali?