Stúpili sme opäť Ivanovi Kmotríkovi na otlak?

Autor: Michal Drotován | 11.2.2016 o 12:45 | (upravené 11.2.2016 o 13:55) Karma článku: 12,34 | Prečítané:  17963x

V Rači máme veľmi bohaté skúsenosti s Ivanom Kmotríkom - jeho firmy spoločne s firmou Grunt poskupovali polovicu chotára a chcú stavať bytovky kde sa len dá. Zdá sa, že stúpame čím ďalej na viac kuracích očí.

V prípade nášho protestu proti projektu Račany Rosso na konečnej električiek bojovali iba vyhrážaním sa novinárom. Viedlo to dokonca k stiahnutiu pre Grafobal "nevhodného" článku redaktora Hospodárskych novín. Článok Kmotríka zradili Račania, môžu mu prekaziť projekt už mimo tlačeného vydania HN inde nenájdete.

V súčasnosti sa v Rači rieši veľmi podivná zámena pozemkov pri ďalšom Kmtoríkovom projekte tzv. Radničné námestie. Obyvatelia najviac poškodenej ulice Závadská sa veľmi hlasno domáhajú svojich práv a žiadali na verejnom zhromaždení obyvateľov preverenie celého projektu prokuratúrou. Kvalitné prostredie pre život im to nevrátil, ale ako sami vravia, chcú byť mementom pre celú Bratislavu. A domôcť sa spravodlivosti.

Aktivisti nemajú financie a zdroje (na rozdiel od developerov, ktorí spolufinancujú reklamou dlhodobo miestne periodikum Račan a webovú stránku bývalého šéfredaktora Nového Času Jána Bednariča) a ako jediný hlavný zdroj komunikácie a informovania verejnosti používali otvorenú a slobodnú skupinu na Facebooku Priatelia Rače. Až dovčera.

Včera v noci sa cez protizákonné nabúranie do môjho účtu na Facebooku dostali kriminálnici cez fiktívny profil s ukradnutou fotografiou "Andrea Kramplová" k správe skupiny Priatelia Rače a následne vymazali všetkých doterajších administrátorov zo skupiny. 

Osoby stojace za týmto útokom a zničením slobodnej skupiny Priatelia Rače následne presne podľa zoznamu začali zo skupiny vyhadzovať nepohodlné osoby a osoby upozorňujúce na nekalú činnosť. Práve necelý týždeň pred hlasovaním o vrátení pozemkov mestu. A nastavili sa v skupine úplne totožné nielen pravidla (mazanie nepohodlných správ a členov), ale celkovo veľmi rovnaké oznámenia gramaticky aj štylisticky ako je to v uzatvorenej skupine  Račania - kde Ján Bednarič tiež ustanovil za adminov fiktívne profily. A sám osobne má ich dokázateľné veľké množstvo pod svojou správou (Napr. Jurči Kucharenko).

Takto bez akýchkoľvek zábran vedú v Rači - na takom malom pieskovisku ako je Rača - špinavý politický boj - nelegálne sa nabúrajú do účtu a obsadia skupinu so skoro 4000 členmi. Informovali sme o tejto skutočnosti Facebook a pripravujeme trestné oznámenie. Ak nám viete nejako pomôcť - dajte nám vedieť. Zatiaľ našu komunikáciu presúvame na FB stránku občianského združenia Priatelia Rače.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?