Stúpili sme opäť Ivanovi Kmotríkovi na otlak?

Autor: Michal Drotován | 11.2.2016 o 12:45 | (upravené 11.2.2016 o 13:55) Karma článku: 12,26 | Prečítané:  18428x

V Rači máme veľmi bohaté skúsenosti s Ivanom Kmotríkom - jeho firmy spoločne s firmou Grunt poskupovali polovicu chotára a chcú stavať bytovky kde sa len dá. Zdá sa, že stúpame čím ďalej na viac kuracích očí.

V prípade nášho protestu proti projektu Račany Rosso na konečnej električiek bojovali iba vyhrážaním sa novinárom. Viedlo to dokonca k stiahnutiu pre Grafobal "nevhodného" článku redaktora Hospodárskych novín. Článok Kmotríka zradili Račania, môžu mu prekaziť projekt už mimo tlačeného vydania HN inde nenájdete.

V súčasnosti sa v Rači rieši veľmi podivná zámena pozemkov pri ďalšom Kmtoríkovom projekte tzv. Radničné námestie. Obyvatelia najviac poškodenej ulice Závadská sa veľmi hlasno domáhajú svojich práv a žiadali na verejnom zhromaždení obyvateľov preverenie celého projektu prokuratúrou. Kvalitné prostredie pre život im to nevrátil, ale ako sami vravia, chcú byť mementom pre celú Bratislavu. A domôcť sa spravodlivosti.

Aktivisti nemajú financie a zdroje (na rozdiel od developerov, ktorí spolufinancujú reklamou dlhodobo miestne periodikum Račan a webovú stránku bývalého šéfredaktora Nového Času Jána Bednariča) a ako jediný hlavný zdroj komunikácie a informovania verejnosti používali otvorenú a slobodnú skupinu na Facebooku Priatelia Rače. Až dovčera.

Včera v noci sa cez protizákonné nabúranie do môjho účtu na Facebooku dostali kriminálnici cez fiktívny profil s ukradnutou fotografiou "Andrea Kramplová" k správe skupiny Priatelia Rače a následne vymazali všetkých doterajších administrátorov zo skupiny. 

Osoby stojace za týmto útokom a zničením slobodnej skupiny Priatelia Rače následne presne podľa zoznamu začali zo skupiny vyhadzovať nepohodlné osoby a osoby upozorňujúce na nekalú činnosť. Práve necelý týždeň pred hlasovaním o vrátení pozemkov mestu. A nastavili sa v skupine úplne totožné nielen pravidla (mazanie nepohodlných správ a členov), ale celkovo veľmi rovnaké oznámenia gramaticky aj štylisticky ako je to v uzatvorenej skupine  Račania - kde Ján Bednarič tiež ustanovil za adminov fiktívne profily. A sám osobne má ich dokázateľné veľké množstvo pod svojou správou (Napr. Jurči Kucharenko).

Takto bez akýchkoľvek zábran vedú v Rači - na takom malom pieskovisku ako je Rača - špinavý politický boj - nelegálne sa nabúrajú do účtu a obsadia skupinu so skoro 4000 členmi. Informovali sme o tejto skutočnosti Facebook a pripravujeme trestné oznámenie. Ak nám viete nejako pomôcť - dajte nám vedieť. Zatiaľ našu komunikáciu presúvame na FB stránku občianského združenia Priatelia Rače.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pravidlá sa sprísnia od stredy, pozrite si prehľad zmien

Bude sa dať chodiť do prírody? Kde bude nutný respirátor?


Už ste čítali?