Politika bez kšeftov a tajných dohôd

Autor: Michal Drotován | 21.9.2014 o 19:01 | (upravené 21.9.2014 o 22:35) Karma článku: 8,50 | Prečítané:  1867x

Pri svojom ohlásení kandidatúry na starostu Rače som uviedol, že jednou z mojich priorít bude transparentnosť. Nakoľko je to už často brané ako klišé, tak v tomto článku nielen predstavím svoj tím Spolu pre Raču 2014, ale hlavne zverejním v celom znení koaličnú zmluvu. Vyzývam na rovnaký krok svojho protikandidáta starostu Pilinského.

Naša koaličná zmluva zakotvila, že kandidujú za nás ľudia navrhnutí OKS (Zuzana Dzivjáková, Eva Polakovičová a Peter Šinály), navrhnutý SDKÚ-DS (ja) a osem občianskych kandidátov, ktorí majú slobodný status a teda nekandidujú ako nominanti žiadnej strany (Lenka Antalová Plavuchová, Viktor Bielko, Michal Krištofič, Petronela Blahovcová, Jana Maníková, Dagmar Gelingerová, Juraj Skalský a Boris Krošlák). A to je všetko - žiadne delenie koristi, žiadne dohody o flekoch, žiadne dodatky o obsadení úradu či "sponzoringu".

Celé znenie koaličnej zmluvy si môžete prečítať tu.

Panoráma RačePanoráma Rače (Dušan Veselý)Náš tím tvorí šesť žien a šesť mužov - myslím si, že je potrebné, aby bolo viac žien v politike, týmto krokom chceme posilniť počet žien v račianskom parlamente - hlavne v oblasti sociálnych vecí, ekonomiky, školstva a práce s mládežou. Tiež náš tím tvoria z 3/4 kandidáti, ktorí nie sú členmi politických strán, 10 z 12 kandidátov má vysokoškolské vzdelanie min. druhého stupňa (Michal Krištofič je docent).

Kampaň má byť celá financovaná z transparentného účtu, na ktorý neustále pribúdajú príspevky od ľudí - za čo veľmi pekne ďakujem!

Chceme v realite ukázať, že sa dá urobiť maximálne transparentná kampaň - preto aj ako asi prví na Slovensku zverejňujeme koaličnú zmluvu v komunálnych voľbách.

Toto je však aj výzva môjmu protikandidátovi Petrovi Pilinskému, ktorého týmto vyzývam, aby v plnom znení zverejnil svoju koaličnú zmluvu - je zaujímavé, čo tvrdil pred štyrmi rokmi v predvolebnom časopise vydávanom jeho asistentom Jónom.

 


Verím, že, ak to myslí s kandidatúrou na starostu vážne, tak nebude mať najmenší problém koaličnú zmluvu Most-KDH-Sieťka-NOVA-SZ zverejniť. Pretože ideologická podpora to určite nebude - neexistuje žiaden dôkaz, že by Peter Pilinský bol pravicový politik a napr. vyjadril sa verejne niekedy o Ficovi či Mečiarovi. Moju prácu poznáte a moje články sú tu na blogu od roku 2005. Ja som vždy bol pravicový politik a nikdy som sa za to nehanbil. Na rozdiel od Petra Pilinského by som NIKDY nekandidoval so Smerom-SD či HZDS (ako on v roku 2006). To by som radšej skončil v politike.

Takže čakám.

Michal Drotován
kandidát na starostu Rače
www.facebook.com/michal.drotovan
www.drotovan.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?