Politika bez kšeftov a tajných dohôd

Autor: Michal Drotován | 21.9.2014 o 19:01 | (upravené 21.9.2014 o 22:35) Karma článku: 8,50 | Prečítané:  1988x

Pri svojom ohlásení kandidatúry na starostu Rače som uviedol, že jednou z mojich priorít bude transparentnosť. Nakoľko je to už často brané ako klišé, tak v tomto článku nielen predstavím svoj tím Spolu pre Raču 2014, ale hlavne zverejním v celom znení koaličnú zmluvu. Vyzývam na rovnaký krok svojho protikandidáta starostu Pilinského.

Naša koaličná zmluva zakotvila, že kandidujú za nás ľudia navrhnutí OKS (Zuzana Dzivjáková, Eva Polakovičová a Peter Šinály), navrhnutý SDKÚ-DS (ja) a osem občianskych kandidátov, ktorí majú slobodný status a teda nekandidujú ako nominanti žiadnej strany (Lenka Antalová Plavuchová, Viktor Bielko, Michal Krištofič, Petronela Blahovcová, Jana Maníková, Dagmar Gelingerová, Juraj Skalský a Boris Krošlák). A to je všetko - žiadne delenie koristi, žiadne dohody o flekoch, žiadne dodatky o obsadení úradu či "sponzoringu".

Celé znenie koaličnej zmluvy si môžete prečítať tu.

Panoráma RačePanoráma Rače (Dušan Veselý)Náš tím tvorí šesť žien a šesť mužov - myslím si, že je potrebné, aby bolo viac žien v politike, týmto krokom chceme posilniť počet žien v račianskom parlamente - hlavne v oblasti sociálnych vecí, ekonomiky, školstva a práce s mládežou. Tiež náš tím tvoria z 3/4 kandidáti, ktorí nie sú členmi politických strán, 10 z 12 kandidátov má vysokoškolské vzdelanie min. druhého stupňa (Michal Krištofič je docent).

Kampaň má byť celá financovaná z transparentného účtu, na ktorý neustále pribúdajú príspevky od ľudí - za čo veľmi pekne ďakujem!

Chceme v realite ukázať, že sa dá urobiť maximálne transparentná kampaň - preto aj ako asi prví na Slovensku zverejňujeme koaličnú zmluvu v komunálnych voľbách.

Toto je však aj výzva môjmu protikandidátovi Petrovi Pilinskému, ktorého týmto vyzývam, aby v plnom znení zverejnil svoju koaličnú zmluvu - je zaujímavé, čo tvrdil pred štyrmi rokmi v predvolebnom časopise vydávanom jeho asistentom Jónom.

 


Verím, že, ak to myslí s kandidatúrou na starostu vážne, tak nebude mať najmenší problém koaličnú zmluvu Most-KDH-Sieťka-NOVA-SZ zverejniť. Pretože ideologická podpora to určite nebude - neexistuje žiaden dôkaz, že by Peter Pilinský bol pravicový politik a napr. vyjadril sa verejne niekedy o Ficovi či Mečiarovi. Moju prácu poznáte a moje články sú tu na blogu od roku 2005. Ja som vždy bol pravicový politik a nikdy som sa za to nehanbil. Na rozdiel od Petra Pilinského by som NIKDY nekandidoval so Smerom-SD či HZDS (ako on v roku 2006). To by som radšej skončil v politike.

Takže čakám.

Michal Drotován
kandidát na starostu Rače
www.facebook.com/michal.drotovan
www.drotovan.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pravidlá sa sprísnia od stredy, pozrite si prehľad zmien

Bude sa dať chodiť do prírody? Kde bude nutný respirátor?


Už ste čítali?