Ohlásenie vstupu do prvej línie

Autor: Michal Drotován | 13.8.2014 o 12:32 | Karma článku: 7,46 | Prečítané:  2100x

Pre zachovanie charakteru Rače považujem za dôležité zabrániť vzniku nezmyselných developerských projektov ako Rača – Ohňavy a Rača – Dolná Pekná, neprimeranému zahusťovaniu zóny Račany Rosso a celej Rače, Krasňan aj Východného. Predložené developerské projekty sú neúnosné pre dopravu, materské škôlky, základné školy, sociálne zariadenia či životné prostredie.  Nakoľko sa chcem aktívne zasadiť za zachovanie charakteru Rače a zabrániť uleteným developerským projektom, týmto oznamujem kandidatúru na starostu mestskej časti Bratislava – Rača.

Na tomto blogu poznáte moje názory a aktivity od roku 2005, niekedy so mnou súhlasíte, niekedy nie. Nikdy som však nehral hru na "so všetkými zadobre" a je pravda, že som, si postupom času vybudoval aj skupinu ľudí - napr. developerov alebo majiteľov hausbótov, ktorí ma majú poriadne v zuboch. Pri mojej práci aktivitách som musel niekomu stúpiť aj na kurie oko. Dlhodobá podpora Vás, mojich čitateľov a priateľov, ma však vždy hnala dopredu. Preto aj aktuálne s veľkou skupinou ľudí sa snažíme zachrániť Železnú studienku. Vďaka blogu som spoznal veľké množstvo skvelých ľudí, ktorým ďakujem za to, že ma veľa naučili.

RačaRača (Autor: Dušan Veselý)

Nakoľko Raču považujem za svoj domov a rodisko, rozhodol som sa - po dlhej úvahe a na základe podnetov od ľudí - že idem do prvej línie a budem sa uchádzať o neľahkú úlohu starostu mestskej časti. Neplánujem megalomanskú kampaň ako konkurencia, plánujem nadviazať na to, čo som urobil a priniesť víziu priateľskej, komunitnej a na dobrý život zameranej Rači.

Považujem za nevyhnutné zaistiť výrazný posun v oblasti parkovania, bezpečnosti detí na uliciach plných áut a budovania cyklistickej infraštruktúry. Tiež  je cieľom riešenie dôležitých vecí pre obyvateľov, ako sú veľkokapacitné kontajnery či bezbariérový úrad. Hlavnou úlohou starostu je komunikovať s ľuďmi priamo osobne v teréne a aktívne riešiť ich problémy.

Z uvedených dôvodov považujem za povinnosť ponúknuť alternatívu, aby ľudia sami rozhodli, akú Raču si predstavujú v budúcnosti. Komunita, rodina a obec sú najdôležitejšie prvky života a od nich hlavne záleží jeho kvalita. Ponúkam víziu transparentného využívania zdrojov obce a zapojenia obyvateľov do rozhodovania, rozvoj Rače v prospech obyvateľov a nie v prospech developerov, ponúkam víziu Rače ako priestoru, ktorý si uchováva svoj jedinečný ráz a kde bude radosť žiť. Chcem Raču ako pekné miesto pre život pre všetkých. Raču, ktorá so svojimi tradíciami plnohodnotne vstúpi do 21. storočia.

Program predstavím v septembri, základnou myšlienkou je revitalizácia a obnova verejných priestranstiev v Krasňanoch, v Rači aj na Východnom, vytvorenie príjemného korza v línií električkovej trate a Račianskeho potoka, budovanie cyklotrás či bezbariérových chodníkov a budov.  Ale aj pomoc obyvateľom vo forme bezplatnej právnej poradne.

Niekedy je potrebné zobrať zástavu a ísť do prvej línie. Uvedomujem si, že developerské spoločnosti majú väčšie možnosti ako obyčajní ľudia – našim cieľom je to zmeniť.

Predvolebná kampaň bude financovaná z vlastných zdrojov a tiež zo zdrojov darcov. Za týmto účelom bol zriadený účet , na ktorý je možné poukázať finančné dary.  Naša kampaň nebude v žiadnom prípade megalomanská, bude sa snažiť osloviť ľudí programom, víziou a hlavne prácou, ktorú sme spoločne pre Raču doteraz vykonali. V prípade, ak máte záujem pomôcť nám a stať sa súčasťou nášho tímu, poprosíme vás o vyplnenie tohto dotazníku

Zároveň predstavujem svoj tím občianskych kandidátov na poslancov – Lenka Antalová Plavuchová (Krasňany), Dagmar Gelingerová (Východné), Michal Krištofič a Viktor Bielko (Rača). Náš tím je otvorený aj ďalším aktívnym ľuďom a tiež spolupráci s pravicovými politickými stranami.

Vopred ďakujem za podporu.

Michal Drotován, kandidát na starostu mestskej časti Bratislava - Rača

www.drotovan.sk, drotovan@yahoo.com

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pravidlá sa sprísnia od stredy, pozrite si prehľad zmien

Bude sa dať chodiť do prírody? Kde bude nutný respirátor?


Už ste čítali?