Ohlásenie vstupu do prvej línie

Autor: Michal Drotován | 13.8.2014 o 12:32 | Karma článku: 7,46 | Prečítané:  1975x

Pre zachovanie charakteru Rače považujem za dôležité zabrániť vzniku nezmyselných developerských projektov ako Rača – Ohňavy a Rača – Dolná Pekná, neprimeranému zahusťovaniu zóny Račany Rosso a celej Rače, Krasňan aj Východného. Predložené developerské projekty sú neúnosné pre dopravu, materské škôlky, základné školy, sociálne zariadenia či životné prostredie.  Nakoľko sa chcem aktívne zasadiť za zachovanie charakteru Rače a zabrániť uleteným developerským projektom, týmto oznamujem kandidatúru na starostu mestskej časti Bratislava – Rača.

Na tomto blogu poznáte moje názory a aktivity od roku 2005, niekedy so mnou súhlasíte, niekedy nie. Nikdy som však nehral hru na "so všetkými zadobre" a je pravda, že som, si postupom času vybudoval aj skupinu ľudí - napr. developerov alebo majiteľov hausbótov, ktorí ma majú poriadne v zuboch. Pri mojej práci aktivitách som musel niekomu stúpiť aj na kurie oko. Dlhodobá podpora Vás, mojich čitateľov a priateľov, ma však vždy hnala dopredu. Preto aj aktuálne s veľkou skupinou ľudí sa snažíme zachrániť Železnú studienku. Vďaka blogu som spoznal veľké množstvo skvelých ľudí, ktorým ďakujem za to, že ma veľa naučili.

RačaRača (Autor: Dušan Veselý)

Nakoľko Raču považujem za svoj domov a rodisko, rozhodol som sa - po dlhej úvahe a na základe podnetov od ľudí - že idem do prvej línie a budem sa uchádzať o neľahkú úlohu starostu mestskej časti. Neplánujem megalomanskú kampaň ako konkurencia, plánujem nadviazať na to, čo som urobil a priniesť víziu priateľskej, komunitnej a na dobrý život zameranej Rači.

Považujem za nevyhnutné zaistiť výrazný posun v oblasti parkovania, bezpečnosti detí na uliciach plných áut a budovania cyklistickej infraštruktúry. Tiež  je cieľom riešenie dôležitých vecí pre obyvateľov, ako sú veľkokapacitné kontajnery či bezbariérový úrad. Hlavnou úlohou starostu je komunikovať s ľuďmi priamo osobne v teréne a aktívne riešiť ich problémy.

Z uvedených dôvodov považujem za povinnosť ponúknuť alternatívu, aby ľudia sami rozhodli, akú Raču si predstavujú v budúcnosti. Komunita, rodina a obec sú najdôležitejšie prvky života a od nich hlavne záleží jeho kvalita. Ponúkam víziu transparentného využívania zdrojov obce a zapojenia obyvateľov do rozhodovania, rozvoj Rače v prospech obyvateľov a nie v prospech developerov, ponúkam víziu Rače ako priestoru, ktorý si uchováva svoj jedinečný ráz a kde bude radosť žiť. Chcem Raču ako pekné miesto pre život pre všetkých. Raču, ktorá so svojimi tradíciami plnohodnotne vstúpi do 21. storočia.

Program predstavím v septembri, základnou myšlienkou je revitalizácia a obnova verejných priestranstiev v Krasňanoch, v Rači aj na Východnom, vytvorenie príjemného korza v línií električkovej trate a Račianskeho potoka, budovanie cyklotrás či bezbariérových chodníkov a budov.  Ale aj pomoc obyvateľom vo forme bezplatnej právnej poradne.

Niekedy je potrebné zobrať zástavu a ísť do prvej línie. Uvedomujem si, že developerské spoločnosti majú väčšie možnosti ako obyčajní ľudia – našim cieľom je to zmeniť.

Predvolebná kampaň bude financovaná z vlastných zdrojov a tiež zo zdrojov darcov. Za týmto účelom bol zriadený účet , na ktorý je možné poukázať finančné dary.  Naša kampaň nebude v žiadnom prípade megalomanská, bude sa snažiť osloviť ľudí programom, víziou a hlavne prácou, ktorú sme spoločne pre Raču doteraz vykonali. V prípade, ak máte záujem pomôcť nám a stať sa súčasťou nášho tímu, poprosíme vás o vyplnenie tohto dotazníku

Zároveň predstavujem svoj tím občianskych kandidátov na poslancov – Lenka Antalová Plavuchová (Krasňany), Dagmar Gelingerová (Východné), Michal Krištofič a Viktor Bielko (Rača). Náš tím je otvorený aj ďalším aktívnym ľuďom a tiež spolupráci s pravicovými politickými stranami.

Vopred ďakujem za podporu.

Michal Drotován, kandidát na starostu mestskej časti Bratislava - Rača

www.drotovan.sk, drotovan@yahoo.com

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?