Bezbrehé porušovanie zákona v Rači

Autor: Michal Drotován | 27.5.2014 o 18:22 | Karma článku: 11,84 | Prečítané:  17321x

Arogancia niektorých ľudí, ako keby nemala hranice. Ak však niekto stavia na čierno v rozpore s územným plánom a smeje sa všetkým do očí, tak je to už vrchol. A to, že úplne ignoruje stavebný úrad, je už iba čerešničkou na torte. Presne takáto situácia sa deje v priamom prenose v Rači.

Stavebník Juraj Obermajer s maximálnou aroganciou, kedy nerešpektuje stavebný úrad (ktorý tam chodí ako na hodiny klavíra) a robí si dobrý deň aj z policajtov, začal stavať domy na pozemku, ktorý je vedený ako vinice.

Územný plán jasne stanovuje, že toto územie je vedené ako vinice.

Arogantný stavebník však začal stavať úplne na drzovku rodinné domy. A informuje o zákaze vstupu na pozemok. Rozostavané objekty sú všetky na čierno.

Aktuálne sa prerokovávajú zmeny územného plánu Bratislavy ZaD 04 - jednou z navrhovaných zmien je aj zmena viníc na malopodlažnú zástavbu (evidovaná pod RA/9 - lokalita Fixle). S touto zmenou nesúhlasilo ani zastupiteľstvo v Rači. Aj keď starosta zatiaľ uznesenie nepodpísal, tak hlasovanie bolo jednoznačné.

Táto navrhovaná zmena by v prípade prijatia legalizovala tohto arogantného bohorovného burana, ktorý sa vysmieva stavebnému úradu aj polícii - zmena v lokalite Fixle by sa totiž týkala aj jeho pozemku, kde vyrastajú čierne stavby.

Žiadam teda poslancov mestského zastupiteľstva Bratislava (časť z nich som oslovil už e-mailom), aby navrhovanú zmenu RA/9 Fixle vyškrtli zo zoznamu, aby nelegalizovali arogantné protizákonné správanie stavebníka. Tiež som o rovnaké požiadal aj magistrát pri pripomienkovaní zmien UP.

Pomôcť môžete aj vy - požiadavkou na vyškrtnutie RA/9 Fixle zo zmien územného plánu (do 06.06. e-mailom na okus@bratislava.sk), napísaním svojmu mestskému poslancovi, aby navrhoval vypustenie resp. za neho hlasoval a tiež výzvou primátorovi Ftáčnikovi, aby žiadne zmeny, ktoré nemajú súhlas mestskej časti (netýka sa to len Rače ale napr. aj Čunova) neboli prijaté.

Verím, že spoločnými silami bude arogantný stavebník p. Obermajer zastavený.

www.facebook.com/michal.drotovan

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?