Fico vždy veril v nebo

Autor: Michal Drotován | 9.1.2014 o 16:31 | (upravené 10.1.2014 o 8:25) Karma článku: 21,57 | Prečítané:  1621x

Fico sa po zlepencovej kampani 2010 poučil, odvtedy robí svoju kampaň vyslovene pozitívne, milučko, ako keby bol strýco od vedľa. Sentimentálne spomínanie na detstvo bez internetu a mobilu (čím de facto spomína na detstvo cca 95% voličov nad 18 rokov) by človek mohol presť úškrnom, že mu mama mohla spraviť aspoň telefón z plechoviek. Nadbiehanie kresťanským voličom je však u tohoto komsomolca už príliš.

Mobilný telefón Ficovho detstvaMobilný telefón Ficovho detstvahttp://fyzmatik.pise.cz/63-nitkovy-telefon.html

Robert Fico zatiaľ veril iba v modré z neba Vila Rozborila. V legendárnom videu na Youtube, ktoré tu v záujme ochrany duševného vývoja maloletých nelinkujem, sa však vyznal, že vlastne vyrastal v kresťanskom prostredí, ktoré na neho vplývalo. Zdá sa, že ho to ovplyvnilo ako Mosesa Hessa, ktorý v Komunistickom vyznaní viery (1846) uviedol:" Kresťan ... si predstavuje lepšiu budúcnosť pre ľudský druh ... v podobe radosti na nebesiach ... My na druhej strane budeme mať toto nebo na zemi." Komunisti nám to nebo na zemi viacnásobne ukázali.

Z daného dôvodu mladý komsomolec Fico vyrastajúci bez internetu a mobilu vstúpil do strany, ktorá vytvorila totalitu všade, kde získala moc. Strany, ktorá práve tie rádové sestry, ktoré spomína, zatvárala a ničila im kláštory. Strany, ktorá vytvorila svoju vlastnú organizáciu donášačov Pacem in terris, keď zneužila názov encykliky Jána XXIII. Išlo jej o to isté, o čo ide teraz Ficovi, o to, aby za drobné ústupky vládnej moci držala cirkev ústa a krok.

Nakoľko vždy hrozí, že príde nejaký pastiersky list, kde sa jasne povie, že ideológia, ktorú vyznáva Fico je nezlučiteľná s vieroukou, Fico chce byť vždy o krok vpred. Tak si to chce v sentimentálnom videu s Maďaričom zarastenom hipsterovi a la Javier Bardem pozichrovať.

Dobre to zhnul v diskusii pod inkriminovanou inscenáciou xReitakx: "Včera večer som si pozrel Votrelci 2 a mal som kľudný spánok. Teraz je 23:10 a bojím sa ísť spať po zhliadnutí tohoto :-(

Verím, že pre ľudí bude toto Ficovo video rovnako dôveryhodné ako nevinné očká Hannibala Lectera. A že v ďalšej časti skolí geparda v Malých Karpatoch.

PS: Len som chcel doplniť, čo už bolo povedané. Všetko podstatné je v článku Ľudmily Kolesárovej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Českí vedci prišli s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.


Už ste čítali?