Fico vždy veril v nebo

Autor: Michal Drotován | 9.1.2014 o 16:31 | (upravené 10.1.2014 o 8:25) Karma článku: 21,57 | Prečítané:  1635x

Fico sa po zlepencovej kampani 2010 poučil, odvtedy robí svoju kampaň vyslovene pozitívne, milučko, ako keby bol strýco od vedľa. Sentimentálne spomínanie na detstvo bez internetu a mobilu (čím de facto spomína na detstvo cca 95% voličov nad 18 rokov) by človek mohol presť úškrnom, že mu mama mohla spraviť aspoň telefón z plechoviek. Nadbiehanie kresťanským voličom je však u tohoto komsomolca už príliš.

Mobilný telefón Ficovho detstvaMobilný telefón Ficovho detstvahttp://fyzmatik.pise.cz/63-nitkovy-telefon.html

Robert Fico zatiaľ veril iba v modré z neba Vila Rozborila. V legendárnom videu na Youtube, ktoré tu v záujme ochrany duševného vývoja maloletých nelinkujem, sa však vyznal, že vlastne vyrastal v kresťanskom prostredí, ktoré na neho vplývalo. Zdá sa, že ho to ovplyvnilo ako Mosesa Hessa, ktorý v Komunistickom vyznaní viery (1846) uviedol:" Kresťan ... si predstavuje lepšiu budúcnosť pre ľudský druh ... v podobe radosti na nebesiach ... My na druhej strane budeme mať toto nebo na zemi." Komunisti nám to nebo na zemi viacnásobne ukázali.

Z daného dôvodu mladý komsomolec Fico vyrastajúci bez internetu a mobilu vstúpil do strany, ktorá vytvorila totalitu všade, kde získala moc. Strany, ktorá práve tie rádové sestry, ktoré spomína, zatvárala a ničila im kláštory. Strany, ktorá vytvorila svoju vlastnú organizáciu donášačov Pacem in terris, keď zneužila názov encykliky Jána XXIII. Išlo jej o to isté, o čo ide teraz Ficovi, o to, aby za drobné ústupky vládnej moci držala cirkev ústa a krok.

Nakoľko vždy hrozí, že príde nejaký pastiersky list, kde sa jasne povie, že ideológia, ktorú vyznáva Fico je nezlučiteľná s vieroukou, Fico chce byť vždy o krok vpred. Tak si to chce v sentimentálnom videu s Maďaričom zarastenom hipsterovi a la Javier Bardem pozichrovať.

Dobre to zhnul v diskusii pod inkriminovanou inscenáciou xReitakx: "Včera večer som si pozrel Votrelci 2 a mal som kľudný spánok. Teraz je 23:10 a bojím sa ísť spať po zhliadnutí tohoto :-(

Verím, že pre ľudí bude toto Ficovo video rovnako dôveryhodné ako nevinné očká Hannibala Lectera. A že v ďalšej časti skolí geparda v Malých Karpatoch.

PS: Len som chcel doplniť, čo už bolo povedané. Všetko podstatné je v článku Ľudmily Kolesárovej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?