Rébus projektu Ivana Kmotríka

Autor: Michal Drotován | 7.2.2013 o 18:44 | Karma článku: 12,05 | Prečítané:  2508x

Projekt Račany Rosso, o ktorom bolo v poslednej dobe počuť dosť, vytvoril svojou dopravno-inžinierskou analýzou jeden rébus. Podľa môjho posúdenia hovorí tento rébus o tom, že to dopravné posúdenie je nezmysel. Budem rád, tak tento rébus pomôžete vyriešiť.

Podľa tohto dopravno-inžinierského posúdenia v projekte Račany Rosso bude chodiť cez ulicu Podbrezovská iba 5 áut v rannej dopravnej špičke. V tabuľke je 21 áut - takže ide asi o zlý zákres, vychádzajme teda z počtu 21 áut v dopravnej špičke za hodinu. V prípade neriadenej navrhovanej križovatky Pri vinohradoch ide o 10 resp. 43 áut. Smer cesta Pri Vinohradoch je priamym smerom k ZŠ Tbiliská, zdravotnému centru, budúcemu fitnesscentru, k miestnemu úradu, ku kostolom atď.

Vyjazd.JPG

Vyjazdytab.JPG

Podbrezovská ulica je už v súčasnosti veľmi úzka a nie je tam miestami žiaden chodník (na obrázku vidieť časť chodníka - tým však neprejdú ani mamičky s kočiarom ani seniori z neďalekého domovu dôchodcov na vozíku alebo s paličkou). Druhý obrázok je navrhovaný vstup pri Račany Bianco.

Podbrezovska.JPG

Bianco22.JPG

Základnou otázkou hlavolamu je, ako je možné, že v analýze drvivá väčšina automobilov v špičke (celkovo 430/hod.) má ísť vraj cez výstup na Púchovskú (fialová šípka) a iba minimum má ísť cez tieto dve ulice - napriek tomu, že v prípade Podbrezovskej ulice ide o rádius bytových domov s cca 350 parkovacími miestami (červený kruh) a v prípade ulici Pri vinohradoch o minimálne cca 1000 parkovacích miest (záleží od typov bytov a počtu ich izieb v reálnom riešení).

Rosso.JPG

 

Takže otázka rébusu je takáto - je možné, že drvivá väčšina automobilov bude vychádzať z bludiska východom s fialovou šípkou? Alebo je to všetko fikcia na zapchanie úst? Alebo nám odpoveď dá David Copperfield?

Ak nás chcete podporiť v petícii proti tomuto objemovo úplne nevhodnému projektu, je možné vypísať písomnú petíciu a tiež elektronickú petíciu na changenet.sk. Všetko o petícii tu. Viac o predmetnej analýze píšem tu. Za celý petičný výbor - ďakujeme veľmi pekne za podporu!

Foto: autor; printscreen dopravnej analýzy a urbanistickej štúdie Račany Rosso

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Viaceré mestá hlásia preťažené odberné miesta

Začalo sa plošné testovanie obyvateľov Slovenska.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Testovanie nie je hlasovanie, dajte sa otestovať

Je dôležité, aby štát dokázal otestovať všetkých, ktorí chcú byť zodpovední.


Už ste čítali?