Rébus projektu Ivana Kmotríka

Autor: Michal Drotován | 7.2.2013 o 18:44 | Karma článku: 12,05 | Prečítané:  2492x

Projekt Račany Rosso, o ktorom bolo v poslednej dobe počuť dosť, vytvoril svojou dopravno-inžinierskou analýzou jeden rébus. Podľa môjho posúdenia hovorí tento rébus o tom, že to dopravné posúdenie je nezmysel. Budem rád, tak tento rébus pomôžete vyriešiť.

Podľa tohto dopravno-inžinierského posúdenia v projekte Račany Rosso bude chodiť cez ulicu Podbrezovská iba 5 áut v rannej dopravnej špičke. V tabuľke je 21 áut - takže ide asi o zlý zákres, vychádzajme teda z počtu 21 áut v dopravnej špičke za hodinu. V prípade neriadenej navrhovanej križovatky Pri vinohradoch ide o 10 resp. 43 áut. Smer cesta Pri Vinohradoch je priamym smerom k ZŠ Tbiliská, zdravotnému centru, budúcemu fitnesscentru, k miestnemu úradu, ku kostolom atď.

Vyjazd.JPG

Vyjazdytab.JPG

Podbrezovská ulica je už v súčasnosti veľmi úzka a nie je tam miestami žiaden chodník (na obrázku vidieť časť chodníka - tým však neprejdú ani mamičky s kočiarom ani seniori z neďalekého domovu dôchodcov na vozíku alebo s paličkou). Druhý obrázok je navrhovaný vstup pri Račany Bianco.

Podbrezovska.JPG

Bianco22.JPG

Základnou otázkou hlavolamu je, ako je možné, že v analýze drvivá väčšina automobilov v špičke (celkovo 430/hod.) má ísť vraj cez výstup na Púchovskú (fialová šípka) a iba minimum má ísť cez tieto dve ulice - napriek tomu, že v prípade Podbrezovskej ulice ide o rádius bytových domov s cca 350 parkovacími miestami (červený kruh) a v prípade ulici Pri vinohradoch o minimálne cca 1000 parkovacích miest (záleží od typov bytov a počtu ich izieb v reálnom riešení).

Rosso.JPG

 

Takže otázka rébusu je takáto - je možné, že drvivá väčšina automobilov bude vychádzať z bludiska východom s fialovou šípkou? Alebo je to všetko fikcia na zapchanie úst? Alebo nám odpoveď dá David Copperfield?

Ak nás chcete podporiť v petícii proti tomuto objemovo úplne nevhodnému projektu, je možné vypísať písomnú petíciu a tiež elektronickú petíciu na changenet.sk. Všetko o petícii tu. Viac o predmetnej analýze píšem tu. Za celý petičný výbor - ďakujeme veľmi pekne za podporu!

Foto: autor; printscreen dopravnej analýzy a urbanistickej štúdie Račany Rosso

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cez čiaru: Bezmocní a bez dieťaťa, rozsudok nemá žiadnu hodnotu

Pozrite si najnovšiu časť investigatívnej relácie Cez čiaru.

Štát priznáva, že nevie, ako ďalej s konkurzom Bašternáka

Zákon je nejasný, úrad sa preto pýta ministerstva.


Už ste čítali?