Začal sa opäť zápas o charakter štátu

Autor: Michal Drotován | 10.1.2013 o 15:05 | Karma článku: 33,12 | Prečítané:  6081x

Na základe vyjadrení čelných predstaviteľov tohto štátu (Fico a Gašparovič) sa zdá, že začína boj o to, či budeme demokratická krajina, alebo sa pomaly ale iste pripojíme ku krajinám ako Rusko, Bielorusko, Ukrajina a Maďarsko - teda krajinám, kde vládne cukor a bič.

 www.sk.wikipedia.org - autor Xmetov

Mentálne nastavenie vládnej garnitúry bolo známe už dávno (nie nadarmo sedeli Fico s Gašparovičom v parlamente počas noci dlhých nožov v novembri 1994). Nikdy od pádu komunizmu však nemali mentálni boľševici takú moc ako teraz - moc urobiť prakticky čokoľvek. To, že minister školstva chodí na rozumy k Orbánovi do Maďarska a učí sa ako nivelizovať, štandardizovať, normalizovať, centralizovať školstvo by bola iba nevinná vec, ak by nebola súčasťou celého procesu. Procesu, ktorý začal odbitím tohto roku centralizáciou štátnej správy a uzurpovaním si "výkladu" ústavy. Procesu, ktorého prejavom je hysterická reakcia prezidenta (odvysielaná v Kmotríkovej TA3) v zmysle, že útok na neho je útok na majestát a náväzujúca reakcia Fica, ktorý hovorí, že kritika prezidenta a jeho je útokom na štát a štátnosť.

Je jasné, že Fico vždy mal o mnoho bližšie k Putinovi, Orbánovi alebo Chavézovi ako k Merkelovej, Obamovi či Cameronovi. Základný problém je ten, že Fico má to, čo nemal nikdy ani Mečiar - neobmedzenú štátnu moc. Chýba mu do nej už iba jeho poslušný generálny prokurátor (čo je popri predsedovi vlády, predsedníčke ústavného súdu, prezidentovi a ministrovi vnútra posledná najdôležitejšia funkcia, ktorú ešte neovládol) a prípadne aj šéf NKÚ (čo je už iba taký detail). Fico má tiež pod palcom veľkú časť miest a obcí a drvivú väčšinu VÚC. Má teda to, čo nemal Mečiar ani za hlbokého mečiarizmu (vtedy bol pod určitou kontrolou spolupáchateľov Slotu a Ľuptáka) - prakticky neobmedzenú moc.

Ako však hovorí známa veta - ak má niekto veľkú moc, tak chce už iba jedno - ešte viac moci. Fico teraz už potrebuje iba lásku a priazeň pracujúceho ľudu a všetky slovné útoky voči nemu berie ako útok voči štátu a štátnosti. Gašparovič je v tomto iba treťotriedny estrádny herec, ktorý dostal úlohu, ktorú mu dali iní. Sponzori Róberta Fica, zdá sa, rozohrali svoju poslednú hru, hru o absolútnu moc.

Je na nás, či budeme s tým niečo robiť, alebo sa necháme iba uvariť ako žaba v hrnci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?