Diamantová česť Štefana Harabina

Autor: Michal Drotován | 15.11.2012 o 17:38 | Karma článku: 29,39 | Prečítané:  6066x

Hovorí sa, že ryba smrdí od hlavy. Asi nikde to neplatí tak doslovne ako v slovenskej justícii. Ak sa človek nemôže spoliehať ani na základ každého právneho štátu - spravodlivé a nezávislé súdnictvo - tak sa ocitá v pasci. Udalosti posledných dní hovoria, že jeden konkrétny obyvateľ Octopusu sa začína stavať polobohom.

 Zdroj: Brookdale Community College www.ux.brookdalecc.edu

Táto osoba má zaujímavú vedľajšiu zárobkovú činnosť - zažaluje média a vysúdi stotisíce eur, následne sa média obrátia na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) a vysúdia s najväčšou pravdepodobnosťou od štátu, za porušovanie ich práv na slobodu prejavu, peniaze naspäť. Nezoberú ich však občanovi H., ale všetkým občanom. Takže kruh sa uzavrie a my sa občanovi H. poskladáme na novú chobotnicu. Nakoľko však občan H. nemá rád zložité riešenia, rozhodol sa ryžovať priamo na občanoch cez žaloby na štátne orgány. Tam to nie je také zdĺhavé a občania sa mu zložia prakticky obratom. A keďže štátne inštitúcie nemôžu žalovať pred ESĽP fyzickú osobu, tak sa to nepretriasa dlho v médiách. Aktuálne mu to podľa jeho plánu máme zaplatiť cez koncesionárske poplatky.

Keď sa pozrieme na iné spory, tak česť občana H. je aktuálne mnohonásobne vyššia a drahšia ako česť kohokoľvek iného v tomto štáte. Aj keď neviem, ako možno poškodiť dobré meno niekomu, kto ho nikdy nemal. Táto česť je výrazne vyššia ako život zabitých detí pri autonehodách, výrazne vyššia ako trvalé poškodenie zdravia bežného človeka, a predpokladám, že tiež vyššia ako súčet budúceho odškodného v prípade nešťastia so spadnutým diaľničným mostom.

Slovenské súdnictvo je v zúboženom stave, slušní sudcovia sa boja o prácu, arogantní sa tešia z príplatkov. A kto na to upozorní, tak ako režisérka Zuzana Piussi vo svojom filme, tak sa musí ťahať po tých istých súdoch, o ktorých v dokumente hovorí. Zopárkrát som tiež zažil také výplody a výlevy na súde, že by som zopár ctihodnostiam obratom odobral talár. Oni robia zlé meno celému sudcovskému stavu, slušným sudcom a sudkyniam. Kľudne napíšte o "príhodách" zo súdov aj v diskusií k tomuto blogu.

Základom právneho štátu je spravodlivé a nezávislé súdnictvo. Štát, kde matka, ktorej dcéru zabil arogantný vodič, dostane smiešne odškodnenie a kde sudcovia schvaľujú svojmu šéfovi milióny za články v médiách za tzv. ujmu nie je možné nazývať právnym štátom. To by potom museli média platiť ťažké milióny za citovú ujmu, ktoré spôsobujú občanom tejto krajiny vysielaním tváre Štefana Harabina.

V záujem ochrany mravnej výchovy deti a mládeže neuverejňujem fotografiu pána Harabina. V prípade, ak máte viac ako 18 rokov, môžete kliknúť na tento link.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?