Začiatok normalizácie Roberta Fica

Autor: Michal Drotován | 25.10.2012 o 17:20 | Karma článku: 29,12 | Prečítané:  8539x

Ak bežný občan rieši, z čoho zaplatí účty, Fico začína normalizačný proces. Zaplatí to všetko opäť len občan. Fico, Gašparovič a ich kumpáni nikdy mentálne nevyrástli z obdobia normalizácie.

 Autor: Bodajozef - www.sk.wikipedia.org

Ako sme si všetci všimli, šetrenie verejných financií sa nechystá - skôr naopak - väčšina ministerstiev má dostať ešte viac. A zaplatiť to majú ľudia a firmy z vyšších daní, odvodov, poplatkov, pokút, správnych poplatkov, z práce, z tovaru, zo všetkého. Nápady ako zrušenie verejného obstarávania pri veľkých projektoch (liatie betónu) hovoria o tom, že súdruh Kaliňák už nechce strácať čas.

Centralizácia úradov pod zásterkou šetrenia (v skutočnosti pravý opak - zvyšovanie výdavkov na tovary, služby, mzdy atď.) má urýchliť všetko - navrhované obvodné úrady v sídle kraja, pod ktoré majú prejsť prakticky všetky úrady štátnej správy - umožňujú, že štát de facto ovládnu desiati ľudia - Fico, Kaliňák a osem regionálnych prednostov/predsedov/gubernátorov. Pod jedným takýmto prednostom bude postupne prakticky komplet všetko - cestná doprava, pozemkový úrad, banský úrad, životné prostredie, civilná obrana, policajti a požiarnici, stavebné úrady, školské úrady atď. A ak bude nejaký starosta vyskakovať, tak mu jednoducho atrahujú (zoberú) kompetencie stavebného či školského úradu.

Keďže súdnictvo je už cez Bakiho Harabina dlhodobo kryté pre čokoľvek, jednou z posledných skladačiek do mozaiky je generálna prokuratúra. Tu aktívne hrá rolu prisúdenú Ficom niekdajšia Mečiarová pravá ruka (v súčasnosti Ficov poskok) Ivan G. Ten už viackrát dokázal, že Ústava SR je pre neho iba zdrap papiera. Pri jeho stave však predpokladám, že si na to pamätá už iba veľmi matne (z toho obdobia si skôr pamätá víťaza Ligy majstrov).

Zdravotníctvo smeruje k jednej poisťovni a Penta šikovne len nedávno odkúpila druhú polovicu Dôvery, aby v prípade znárodnenia dostala od Fica čo najviac. Ináč by to bolo podobne logické ako počas VOSR skupovať akcie cára Nikolaja II. Školstvo tesne pred krachom rieši osoba, ktorá za desiatky rokov vo "vedeckej inštitúcii" nebola schopná napísať ani jeden recenzovaný článok a mentálne skončila v období festivalu politickej piesne a súťaží v nakreslení najkrajšej Aurory.

Účelom súčasného establišmentu je maximálna apatia ľudí, aby sa, ako počas normalizácie, radšej venovali svojej záhradke a nestrkali do ničoho nos. O prioritách časti opozície vo svetle posledných udalostí najlepšie hovorí snaha časti KDH o postavenie Hrušovského za kandidáta na prezidenta. Šance by mal podobné ako vrece zemiakov. Len ľudí skôr zaujímajú tie zemiaky. Takže je mi jasné, že ľuďom je už fyzicky nevoľno z politiky.

Apatia to však nerieši a treba postaviť reálnu alternatívu voči normalizácii - a to aktívnych občanov, ktorým nie je všetko jedno. Musím s radosťou povedať, že sa s takými ľuďmi stretávam stále častejšie a je ich stále viac. A to mi dáva nádej, že Ficova normalizácia skončí iba v jeho mokrých snoch. Záleží to však od každého z nás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?