Dušan Čaplovič má plán! Deti ku lopate

Autor: Michal Drotován | 31.3.2012 o 15:05 | (upravené 31.3.2012 o 16:23) Karma článku: 20,14 | Prečítané:  14659x

Už o pár dní nastupujúci skvelý a neprehliadnuteľný Dušan Čaplovič prichádza s plánom, ako zachrániť naše školstvo a predbehnúť míľovými krokmi Oxford a Harvard. A nielen to - navrhuje vychovať robotníka do každej rodiny - pretože proletári nemajú čo stratiť, iba svoje okovy! (bližšie a obšírnejšie a pre ďalšie štúdium - Manifest).

 foto: autor

Dušan Čaplovič, nastupujúca resp. nezapadajúca akadamická hviezda so, zatiaľ 29x, citovaným (po celom ČSSR) dielom Stredoveká dedina na Slovensku a autor akademickej štúdie Báje a mýty starých Slovanov (v názve sa asi nedopatrením neuviedlo, že starých Slovákov) - citované 2x v dielach Žatkuliaka a Frankovej prichádza s plánom, ktorý zachráni Slovensko.

Základná idea je jednoduchá, ak nemáš na základnej škole dobré známky, tak na gymnázium nelez - a nie že ťa ešte napadne poškuľovať po nejakom ústave v SAV! Čaplovič navrhuje limit priemeru známok 1,5 - vychádza asi zo skvelého nápadu Právnickej fakulty UK, ktorá prijíma študentov iba na základe vysvedčenia a odvtedy predbieha nielen Oxford ale aj Harvard - na našej právnej vede je to hneď vidieť - absolventov oslovujú aj v ďalekom Mali po prevrate.

OK, dosť bolo zábavy - teraz vážne. Ako môže niekto takú kravinu vôbec vypustiť z úst? To, že treba podporovať technické a prírodné vedy je jasné, ale akým spôsobom to bude riešiť neprístupnosť gymnázií pre ľudí, ktorí nemajú priemer 1,5? Akože slovenské odborné školy a učňovky sú kvalitné? Čaplovičovi nikdy slovenský remeselník neprerábal kúpeľňu? Čo mu bráni poslať dnes jeho vnučky za mäsiarky a vnukov za klampiarov? Prečo politici, ktorí chcú posilňovať odborné školstvo umelými kvótami, nikdy nedajú vlastné deti na učňovku? Prečo to chcú nariaďovať ostatným rodičom? To ako plebs nech ide robiť lacnú pracovnú silu a detičky papalášov na gymnázia? Prečo Čaplovič nenavrhne napríklad zrušiť humanitné ústavy SAV? Alebo zrušiť nezmyslené financovanie založené hlavne na počte študentov?

Prečo nemôžu mať deti možnosť na prijímačkach ukázať, čo v nich je? Akože, keď mali jedného zakomplexovaného učiteľa/učiteľku fyziky/slovenčiny/nemčiny/chémie/atď. (nevhodné škrtnite), tak sa pred nimi zatvára možnosť štúdia na gymnáziu? Čo je toto za blbosť? Chalan, ktorého prepitý otec tyranizuje a nemá kľud sa učiť (a lomcuje s ním ešte aj začiatok puberty) má ísť automaticky pomaly k lopate pre "zlé študijné výsledky"?

Pán Čaplovič - ak chcete podporovať prírodné a technické vedy, tak v prvom rade im dajte priestor získať a zaplatiť kvalitné medzinárodné tímy na výskum. V druhom rade vyhoďte kvantá docentov a pod., ktorí sa iba vezú a v živote nemali ani jeden karentovaný článok! V treťom rade zrušte a zlúčte najhoršie vysoké či stredné štátne školy. Ak niekto chce študovať štrikovanie, tak nech sa prihlási na súkromnú školu. A hlavne podporujte detské olympiády vo fyzike, matematike, informatike, chémii atď.

Len, prosím Vás pekne, nenavrhujte také nezmysly ako priemer známok ako kritérium pre vstup na gymnázium. Nech deti dostanú šancu ukázať, čo v nich je na prijímačkach a pri štúdiu.

Pozn.: Ak by platilo, že známky na vysvedčení sú jediným kritérium na prijatie na školu, tak by som ja osobne nikdy nechodil ani na gymnázium. Predpokladám, že pán Čaplovič bol počas celého iskričkovského, pionierského, zväzáckeho aj komunistického života vzorný budovateľ a študent. Mňa pre nedostatok účasti na schôdzkach nepripustili dokonca v roku 1989 ani k iskričkovskému sľubu!!! Už vtedy som bol stratený prípad.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?