Ďurkovského chobotnica zasahuje

Autor: Michal Drotován | 31.7.2011 o 17:00 | (upravené 4.8.2014 o 21:46) Karma článku: 17,56 | Prečítané:  11415x

Po začatí vyšetrovania v kauze PKO a šetrení, či bývalý primátor Bratislavy prekročil svoje právomoci, by sa zdalo, že Ďurkovského chobotnica začne pomaly skapíňať. Indície však hovoria o tom, že je napriek všetkému stále veľmi životaschopná, nedávno opäť prejavila svoju vitalitu.

 

Ako upozornil redaktor Trendu, pri výstavbe a zástavbe v Bratislave hral v minulom volebnom období veľkú úlohu námestník primátora T. K. (SDKÚ-DS, po vylúčení od roku 2008 OK). Pod záväznými stanoviskami magistrátu vo veci výstavby je (hlavne pri kontroverzných projektoch ako je Karloveská zátoka, Relax, Štrkovec) podpísaný namiesto Ďurkovského. Tieto záväzné stanoviská spravidla neprechádzajú cez zastupiteľstvo a teda obrana, že "poslanci hlasujú podľa svojho svedomia a teda ich nemohol ovplyvniť" nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Záväzné stanovisko k investičnej činnosti vydáva v meste mesta magistrát a podpisuje ho spravidla primátor. V prípade Bratislavy ho podpisoval spravidla viceprimátor T. K. (v.z.).

Ako z uvedeného jasne vidieť, T. K. bol aktívnym spolurozhodovateľom o investičnej činnosti (mal delegované právomoci v oblasti výstavby a územného rozvoja). Teda, ak sa ukazuje prstom na Andreja Ďurkovského, treba si uvedomiť, že ani zďaleka nebol sám vojak v poli. Len tak mimochodom druhý viceprimátor Cílek sa podľa medializovaných informácií má sťahovať do kontroverzného projektu Bonaparte na hradnom vŕšku. Ak Ďurkovský už pomaly bude musieť chodiť po kanáloch, T. K. sa spokojne usmieva nielen na blednúcich predvolebných bilbordoch. SDKÚ-DS ho v roku 2008 vylúčilo zo strany (spolu s Cílekom, Zahradníkom, Mikušom a spol.), naopak KDH ho pôvodne chcela navrhnúť na starostu mestskej časti Nové Mesto. Po dohode so štruktúrami KDH priamo podporil ich kandidátku.

T. K. sa následne stal "nezávislým" poslancom v mestskom zastupiteľstve a nedávno (30.6.), ako upozornil redaktor Trendu pán Kremský, sa stal generálnym riaditeľom štátneho podniku Technický skúšobný ústav Piešťany. I dieťa z materskej škôlky vytuší, ktorá strana ho tam dotlačila. Je v záujme každej koaličnej strany (jedno či SDKÚ-DS, SaS, KDH, OKS, OĽ alebo Most-Híd), aby sa od podobných ľudí dištancovala. Iba tak sa podarí vyčistiť Augiášov chliev na Slovensku.

Ak táto vláda nechce, aby ľudia na Slovensku boli úplne znechutení z politiky, aby mali naďalej nádej, že veci sa dajú robiť aj slušne a vo verejnom záujme, kauzy ako hayekovci, daňový úrad v Košiciach a nominácia T. K. nemajú mať pri správe veci verejných miesto. T.K. treba riešiť v jednom vreci s Andrejom Ďurkovským a čím skôr ho odvolať z vedenia štátneho podniku. Už včera bolo neskoro.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?