Stráca Dopravný podnik Bratislava súdnosť?

Autor: Michal Drotován | 26.7.2011 o 16:20 | Karma článku: 19,37 | Prečítané:  19440x

Neuplynie pomaly ani jeden deň, aby nás Dopravný podnik Bratislava neobšťastnil nejakou novinkou v zmysle menej spojov za viacej peňazí! Ak to pôjde takto ďalej, čochvíľa bude po meste v rámci MHD jazdiť iba jedna historická električka pre turistov a ten malý vláčik čo chodí po korze...

Orwellov román 1984 je úplný šuviks oproti vyhlásenia DPB, keď tvrdia, že "vychádzajú v ústrety cestujúcej verejnosti a od 1. augusta zavádzajú jedno pásmo". Cestujúca verejnosť musí byť teda nadšením celá bez seba, že si viac ako 50% (presne 52,82%) z nej si bude môcť konečne zaobstarať lístok na všetky linky (doteraz chudáci mali iba jedno pásmo a chudáci mali to lacnejšie).

Zároveň hovorkyňa uviedla, že sa bude znižovať počet liniek električky, pretože jazdia "odvšadiaľ všade" a vraj "v európskych miestach sú jednoduchšie siete s minimálnym počtom liniek".  Bratislava má aktuálne 13 liniek. Pre porovnanie Brno ich má tiež 13, Ostrava 17, Viedeň 29, Krakov 27, Praha 22 atď. Neviem presne aké európske mestá hovorkyňa myslela, mám však taký pocit, že sa jednalo o albánsku Tiranu. Tá má totižto najjednoduchšiu sieť električiek s minimálnym počtom liniek - presne nula. To však neznamená, že netreba sieť liniek prekopať a zefektívniť (napr. zrušením električky číslo 17 a posilnením električky číslo 5).

Predpokladám, že pani hovorkyňa, komplet celé predstavenstvo DPB spolu s ôsmymi rezortnými riaditeľmi videli zatiaľ električku iba na križovatke z auta. Ak by to tak nebolo, tak by vedeli, že napríklad taká Rača je skoro na 100% závislá na električkách a ľudia v dopravnej špičke často doslova trčia z okienok.

Nech skôr DPB zverejní, koľko majú administratívnych zamestnancov, koľko stoja všetci tí riaditelia a členovia predstavenstva dokopy, prečo uzavreli nevýhodnú zmluvu na SMS lístky, keď z ceny berú 20% mobilní operátori a 8% prevádzkovateľ ASMS (čo vlastne prevádzkuje mi je záhadou) a tak ďalej.

Dopravný podnik Bratislava tiež začal úplne nezmyselne počas prázdnin "dopravné prieskumy o vyťaženosti spojov" a na základe tohto skvelého prázdninového prieskumu chce následne od septembra rušiť ďalšie spoje (žeby preplnené linky školákov a študentov, ktoré sú v lete prázdnejšie?).

Ako je však možné, že DPB vôbec uvažuje o redukcii električiek, keď sa stále vyhlasuje priorita ekologickej dopravy, prednosť v jazde pre električkové radiály a idea o zvýšení podielu verejnej dopravy (a obmedzení automobilovej dopravy v centre)? Treba sa na začiatok opýtať, kam na svoje nápady vedenie DPB chodí - začínajú už úplne strácať súdnosť?

PS: Hlavne, že sa v autobusoch opäť zvýšil hluk zavedením nezmyselných hlučných TV obrazoviek od rána do noci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?