Pôjde Ďurkovský do basy?

Autor: Michal Drotován | 27.6.2011 o 15:20 | (upravené 27.6.2011 o 16:14) Karma článku: 15,63 | Prečítané:  4918x

Zdá sa, že sa nad bývalým primátorom Bratislavy začínajú sťahovať mračná. Generálna prokuratúra požiadala NR SR o zbavenie imunity pri prešetrovaní súčasného poslanca "veľkého" parlamentu. Svitá na lepšie časy, kedy primátori/starostovia nebudú zemepánmi ale služobníkmi občanov? Alebo to skončí ako s ľaliovočistými Eugenom Č., Pavlom B., Gabrielom K. atď. atď. v minulosti?

 SITA

Nech si myslíme o PKO čokoľvek, jedná vec je istá - možné prekročenie právomoci zo strany bývalého primátora (v prípade vydania búracieho povolenia) musí byť prísne potrestané, ak tu nechceme mať ruskú guberniu.

Iná vec je, že v tejto kauze (ktorú, akokoľvek dopadne, zaplatia obyvatelia zo svojich daní) sa ani súčasný primátor zatiaľ okrem sľubov neposunul ďalej. Jeho návrh na výmenu pozemku pod PKO za pozemok pod VÚVH a až následne plán rokovať o možnosti získanie pozemku pod VÚVH zo strany magistrátu je úplný právny nezmysel. Je to podobné, ako keby som sa zaviazal predať váš byt, a následne s vami rokoval o jeho bezodplatnom prevode do môjho vlastníctva. Nehovoriac už o tom, že Ftáčnik chce získať iba pozemok pod rozpadajúcou sa budovou PKO - okolie zostane Henbury. Čerešničkou na torte má byť zmena zastavanosti územia z kódu H na kód L (tj. navýšenie o cca 50% a možnosť viac ako 10 podlaží).

Ale vráťme sa späť k Andrejovi Ď., pri najväčších kauzách (napr. Štrkovec, Relax atď.) záväzné stanovisko k výstavbe zo strany hlavného mesta nepodpisoval on, ale vtedajší námestník a v súčasnosti stále mestský poslanec Tomáš Korček ("nezávislý"), ktorý mal delegované právomoci v oblasti výstavby a územného rozvoja.  Tento poslanec nesie rovnakú vinu za bratislavský stavebný marazmus. Takže verím, že pri vyšetrovaní sa polícia zameria aj na širšie súvislosti a neskončí to odložením ad acta.

Zbaviť Ďurkovského imunity je najlepším možným riešením - aj pre Bratislavu, aj pre neho samotného. Môžeme len dúfať, že sa z toho nestane argentínska telenovela.

Doplnenie (16:15): Jeden čitateľ ma upozornil, že podpis Korčeka je aj pod súhlasom s výstavbou v Karloveskej zátoke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?