Pôjde Ďurkovský do basy?

Autor: Michal Drotován | 27.6.2011 o 15:20 | (upravené 27.6.2011 o 16:14) Karma článku: 15,63 | Prečítané:  4916x

Zdá sa, že sa nad bývalým primátorom Bratislavy začínajú sťahovať mračná. Generálna prokuratúra požiadala NR SR o zbavenie imunity pri prešetrovaní súčasného poslanca "veľkého" parlamentu. Svitá na lepšie časy, kedy primátori/starostovia nebudú zemepánmi ale služobníkmi občanov? Alebo to skončí ako s ľaliovočistými Eugenom Č., Pavlom B., Gabrielom K. atď. atď. v minulosti?

 SITA

Nech si myslíme o PKO čokoľvek, jedná vec je istá - možné prekročenie právomoci zo strany bývalého primátora (v prípade vydania búracieho povolenia) musí byť prísne potrestané, ak tu nechceme mať ruskú guberniu.

Iná vec je, že v tejto kauze (ktorú, akokoľvek dopadne, zaplatia obyvatelia zo svojich daní) sa ani súčasný primátor zatiaľ okrem sľubov neposunul ďalej. Jeho návrh na výmenu pozemku pod PKO za pozemok pod VÚVH a až následne plán rokovať o možnosti získanie pozemku pod VÚVH zo strany magistrátu je úplný právny nezmysel. Je to podobné, ako keby som sa zaviazal predať váš byt, a následne s vami rokoval o jeho bezodplatnom prevode do môjho vlastníctva. Nehovoriac už o tom, že Ftáčnik chce získať iba pozemok pod rozpadajúcou sa budovou PKO - okolie zostane Henbury. Čerešničkou na torte má byť zmena zastavanosti územia z kódu H na kód L (tj. navýšenie o cca 50% a možnosť viac ako 10 podlaží).

Ale vráťme sa späť k Andrejovi Ď., pri najväčších kauzách (napr. Štrkovec, Relax atď.) záväzné stanovisko k výstavbe zo strany hlavného mesta nepodpisoval on, ale vtedajší námestník a v súčasnosti stále mestský poslanec Tomáš Korček ("nezávislý"), ktorý mal delegované právomoci v oblasti výstavby a územného rozvoja.  Tento poslanec nesie rovnakú vinu za bratislavský stavebný marazmus. Takže verím, že pri vyšetrovaní sa polícia zameria aj na širšie súvislosti a neskončí to odložením ad acta.

Zbaviť Ďurkovského imunity je najlepším možným riešením - aj pre Bratislavu, aj pre neho samotného. Môžeme len dúfať, že sa z toho nestane argentínska telenovela.

Doplnenie (16:15): Jeden čitateľ ma upozornil, že podpis Korčeka je aj pod súhlasom s výstavbou v Karloveskej zátoke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?