Fico by mal sedeť v kúte a hanbiť sa

Autor: Michal Drotován | 26.1.2011 o 18:36 | (upravené 26.1.2011 o 18:41) Karma článku: 16,44 | Prečítané:  2599x

Robert Fico je priamo zodpovedný za prijatie dvoch protiústavných zákonov (vyvlastňovanie pod diaľnice a zákaz zisku zdravotným poisťovniam), ktoré nás ešte môžu vyjsť poriadne draho. Namiesto toho, aby sedel v kúte a hanbil sa, opäť vykrikuje na všetky strany, že zisk zdravotným poisťovniam treba zakázať a diaľnice sa nebudú stavať.

Zdravotné poisťovne už medzičasom zažalovali štát v rozhodcovskom konaní odvolávajúc sa na zmluvy o ochrane investícií o ťažké milióny eur. Fico s imunitou a v domnení beztrestnosti vykrikuje spoza stola a zaprisaháva sa, že "my musíme zakázať poisťovniam odoberať ľuďom peniaze". Bolo by zaujímavé sledovať, ako by sa tváril, ak by musel v rámci verejnoprospešných prác odpracovať si hroziace penále, ktoré bude musieť platiť štát za protiústavný zákon v rozhodcovskom konaní zdravotným poisťovniam. Zoznam všetkých nádejných verejnoprospešných pracovníkov s krompáčom a metlou je uverejnený tu.

Robert Fico zároveň v poslednom období privítal iniciatívu odborov o referende na skrátenie pracovného času odborárskych funkcionárov (to musí byť otrava sedieť v odborárskej kancelárii, žiaden štraj čo je mesiac dlhý a niet do čoho pichnúť). Je jasné, že profesionálni odborári musia zdvihnúť vlajku odporu, pretože ináč hrozí, že budú v kategórií dlhodobo nezamestnateľných (viď. rozhovor s odborárkou viceprezidentkou Žuffovou ako vystrihnutou zo 70-tych rokov). No ani tie protivládne zhromaždenia odborárov už nie sú čo bývalo za Saktora a v dobe, keď Tesco nebolo v každej dedine.

Pozitívnou správou posledných dní je, že Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny konečne po dvadsiatich rokoch pochopilo, že Úrady práce tu nie sú z dôvodu vytvárania štatistík, teplých miest riaditeľov či štatistík zo štatistík, ale z dôvodu pomoci nezamestnaným nájsť prácu. Prečo sa to zatiaľ týka iba železničiarov zostáva záhadou. Rovnako ako to, čo je presne náplňou práce niekoľkých tisíc administratívnych pracovníkov z takmer 10-tisíc ľudí, ktorí pracujú v Cargu. Hlavne, keď rovnaký počet zamestnancov má aj české Cargo s dvojnásobným objemom prepráv a výkonov. Spomínať, že ziskové slovenské Cargo bolo pumpované za Fica z peňazí daňových poplatníkov až na pokraj krachu je už asi iba nosením dreva do lesa.

V každom prípade Robert Fico by mal v posledných dňoch radšej čušať ako voš pod chrastou a nie otŕčať sa na tlačovkách pred kamerami. Shooty ho kreslil na obrázku bez chrbtice, je potrebné dokresliť aj titánový žalúdok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zbrane zo Slovenska znovu zabíjali v zahraničí

Hoci sa medzinárodná operácia začala už v marci, slovenského predajcu zbraní doteraz nikto nekontaktoval.

DOMOV

Rok 1994: Keď sa valec Mečiar naplno rozbehol krajinou

Vladimíra Mečiara z postup premiéra dvakrát odvolali a vždy sa vrátil.

DOMOV

Dobré ráno: Slovensko sa stalo zbraňovým rajom pre teroristov

Zbrane zo Slovenska zásobujú mafiánov.


Už ste čítali?