Fico by mal sedeť v kúte a hanbiť sa

Autor: Michal Drotován | 26.1.2011 o 18:36 | (upravené 26.1.2011 o 18:41) Karma článku: 16,44 | Prečítané:  2584x

Robert Fico je priamo zodpovedný za prijatie dvoch protiústavných zákonov (vyvlastňovanie pod diaľnice a zákaz zisku zdravotným poisťovniam), ktoré nás ešte môžu vyjsť poriadne draho. Namiesto toho, aby sedel v kúte a hanbil sa, opäť vykrikuje na všetky strany, že zisk zdravotným poisťovniam treba zakázať a diaľnice sa nebudú stavať.

Zdravotné poisťovne už medzičasom zažalovali štát v rozhodcovskom konaní odvolávajúc sa na zmluvy o ochrane investícií o ťažké milióny eur. Fico s imunitou a v domnení beztrestnosti vykrikuje spoza stola a zaprisaháva sa, že "my musíme zakázať poisťovniam odoberať ľuďom peniaze". Bolo by zaujímavé sledovať, ako by sa tváril, ak by musel v rámci verejnoprospešných prác odpracovať si hroziace penále, ktoré bude musieť platiť štát za protiústavný zákon v rozhodcovskom konaní zdravotným poisťovniam. Zoznam všetkých nádejných verejnoprospešných pracovníkov s krompáčom a metlou je uverejnený tu.

Robert Fico zároveň v poslednom období privítal iniciatívu odborov o referende na skrátenie pracovného času odborárskych funkcionárov (to musí byť otrava sedieť v odborárskej kancelárii, žiaden štraj čo je mesiac dlhý a niet do čoho pichnúť). Je jasné, že profesionálni odborári musia zdvihnúť vlajku odporu, pretože ináč hrozí, že budú v kategórií dlhodobo nezamestnateľných (viď. rozhovor s odborárkou viceprezidentkou Žuffovou ako vystrihnutou zo 70-tych rokov). No ani tie protivládne zhromaždenia odborárov už nie sú čo bývalo za Saktora a v dobe, keď Tesco nebolo v každej dedine.

Pozitívnou správou posledných dní je, že Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny konečne po dvadsiatich rokoch pochopilo, že Úrady práce tu nie sú z dôvodu vytvárania štatistík, teplých miest riaditeľov či štatistík zo štatistík, ale z dôvodu pomoci nezamestnaným nájsť prácu. Prečo sa to zatiaľ týka iba železničiarov zostáva záhadou. Rovnako ako to, čo je presne náplňou práce niekoľkých tisíc administratívnych pracovníkov z takmer 10-tisíc ľudí, ktorí pracujú v Cargu. Hlavne, keď rovnaký počet zamestnancov má aj české Cargo s dvojnásobným objemom prepráv a výkonov. Spomínať, že ziskové slovenské Cargo bolo pumpované za Fica z peňazí daňových poplatníkov až na pokraj krachu je už asi iba nosením dreva do lesa.

V každom prípade Robert Fico by mal v posledných dňoch radšej čušať ako voš pod chrastou a nie otŕčať sa na tlačovkách pred kamerami. Shooty ho kreslil na obrázku bez chrbtice, je potrebné dokresliť aj titánový žalúdok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?