Podivuhodná Strana regiónov Slovenska

Autor: Michal Drotován | 25.6.2009 o 16:00 | Karma článku: 7,85 | Prečítané:  2404x

Na Slovensku existuje zopár strán, o ktorých sa takmer nič nevie. Jednou z nich je aj košická Strana regiónov Slovenska. Pri bližšom skúmaní vychádzajú najavo zaujímavé veci. Dokonca tak zaujímavé, že by strana (resp. je štatutári) možno bola zrelá aj na trestné stíhanie.

Stranu založil v roku 2004 Róbert Glück, niekdajší zakladateľ SOP a spolupracovník Rudolfa Schustera. Pán Glück však v roku 2005 zomrel a podľa dostupných informácií strana pôsobila bez predsedu do roku 2007 (medzitým sa zúčastnila ako regionálna strana komunálnych volieb v roku 2006). V roku 2007 sa štatutárnym orgánom strany a predsedom stal RSDr. Vladimír Ponický CSc. Odvtedy to so stranou viditeľne ide z kopca. Tento pán je predsedom strany dodnes a má zaujímavú podnikateľskú históriu, pán Ponický (keďže vieme ako je svet slovenských športových funkcionárov prehnitý) pôsobí aktívne aj Slovenskej volejbalovej federácií. Netreba pripomínať, že titul RSDr. získavali nomenklatúrne kádre pred rokom 1989. Informácie o orgánoch SRS momentálne nie sú dostupné.

Strana SRS chce podporovať regióny, čo je pekná myšlienka, horšie sú už niektoré úlety na ich webovej stránke. Najbizardnejšie pôsobí rubrika "zaujímavé články". Na úvod treba povedať, že je rozdiel, ak podobné články píše a zverejňuje bloger alebo ich zverejňuje politická strana. V prípade politickej strany by tie kritéria, čo povie, na čo odkazuje a čo preberá, mali byť diametrálne odlišné. V tejto "rubrike" sa napríklad môžeme dozvedieť, že Židia vlastnia svet, vyhlásenia, že "keďže opozícia je stále unavená zo svalovice spôsobenej 8-ročným hrabaním, protikoaličný hlas musia vytvárať mimovládne spolky, resp. svorky. Jednou z takých je aj Inštitút pre verejné otázky, v ktorom je ozaj náročné nájsť ľudí, ktorí by boli medzi nohami kompletní.", odvolávajú sa tam na Protokoly sionských mudrcov a dokonca obhajujú LePena za výrok, že "plynové komory boli len detailom druhej svetovej vojny“. Podobných blbostí je na internete požehnane, ale to, že ich zverejňuje na svojej stránke politická strana registrovaná na Slovensku, by mohlo zaujímať aj kompetentné orgány!

Moja otázka znie: Čo je Strana regiónov Slovenska vôbec za stranu a o čo jej v skutočnosti ide?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Špeciálne Dobré ráno

Špeciálny podcast: Máme sa báť, keď odložili rozsudok nad Kočnerom?

Adam Valček odpovedá na vaše otázky.


Už ste čítali?