Kto zakladá Slovenskú pirátsku stranu?

Autor: Michal Drotován | 11.6.2009 o 20:45 | Karma článku: 12,27 | Prečítané:  7761x

Dnes médiami prebehla informácia, že sa chystá založiť Slovenská pirátska strana. Táto iniciatíva získala za 24 hodín viac ako 1000 fanúšikov na Facebooku a keďže sa začína uhorková sezóna, tak aj priestor v správach na Markíze (spolu s húsenicami). Kto však vyšiel s touto iniciatívou, ktorá sa vezie na rastúcej popularite pirátských strán po celej Európe? Po krátkom pátraní vychádzajú najavo zaujímavé veci.

Oficiálna stránka SPS má byť spustená zajtra, preto je možné vychádzať iba z dostupných informácií. Na Facebooku založil skupinu Ján Priadka, ako lokácia je uvedená adresa Kuzmányho 12 v Brezne. Na tejto adrese sídli mimo iného firma Fox developement s.r.o., kde je jediným majiteľom Ján Priadka, bola by skutočne neuveriteľná náhoda, ak by to nebola jedná a tá istá osoba.

Pán Priadka má momentálne 3 aktívne spoločnosti, 1 v likvidácií a 2 majú už iného majiteľa. Zaujímavá je spoločnosť BR Global s.r.o., ktorá je v likvidácii, má nedoplatok v Sociálnej poisťovni a je známa aj čitateľom Sťažnosti.sme.sk. Pravdepodobne tento istý pán Priadka zaregistroval aj doménu Slovenskej pirátskej strany.

Ako z vyššie uvedeného vyplýva, novovznikajúca iniciatíva (až čas ukáže či aj strana) hneď od začiatku začína budiť rozpaky ohľadom personálneho obsadenia.

Aktualizácia 11:30, 12.06.2009: Meno zakladateľa stránky na Facebooku bolo zmenené z Jána Priadku na Pirátska strana. Spustenie stránky sa odložilo o jeden deň. Ďalší vývoj naďalej sledujem.

Aktualizácia 16:30, 19.06.2009: Pirátska strana dodnes nezverejnila členov petičného výboru a chce ich vyberať z prihlásených ľudí .

Aktualizácia 22:00, 24.09.2009: Pirátska strana dodnes nevznikla, na svojej stránke už približne tri mesiace uvádzajú troch členov prípravného výboru s tým, že "CV zverejnia v krátkej dobe".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Atómová bomba (už zasa)

Druhé plošné testovanie za sto miliónov dosiahlo toto.


Už ste čítali?